Kripto Bilgi

ABD Enflasyon Raporu Ortaya Çıkırken Bitcoin Opsiyon Piyasası Ayı Önyargısını Azalttı

Bitcoin putlarına olan talep, Federal Rezerv tarafından daha hızlı likidite çekilmesi durumunu güçlendirebilecek bir ABD enflasyon raporuna kadar azalmış gibi görünüyor, bu da yatırımcıların kripto para birimindeki düşüşe karşı koruma aramaya daha az eğilimli olduğunu gösteriyor .

Kripto türevleri tarafından sağlanan verilere göre, putların – veya düşüş bahislerinin – çağrılara göre maliyetini ölçen bir haftalık put-call çarpıklığı, Pazartesi gününden bu yana keskin bir şekilde %17’den yaklaşık %0’a düştü. araştırma firması Skew.

Bir ve üç aylık satım alım satım eğrileri, bazı yatırımcıların alım opsiyonlarını yakalamasıyla satım eğiliminde benzer bir zayıflama gördü.

“Aralık ayından itibaren açık pozisyonların önemli ölçüde artmasıyla yıla sakin bir başlangıç ​​yaptıktan sonra, hacimler dün gece birkaç büyük kısa vadeli opsiyon ticareti ile bir gecede toparlanmaya başladı,” dedi. Tezgah üstü teknoloji platformu Paradigm, CoinDesk’e bir Telegram sohbetinde söyledi. “Paradigma üzerinden, Ocak ayı sonunda [Ocak sona erme çağrıları] talep gören birkaç büyük çıkar ticareti gördük. “

Pozitif opsiyon piyasası akışları, belki de sofistike yatırımcıların, geçim maliyetinin kırk yılın en yüksek seviyesi olan 7,1’e yükseldiğini göstermesi beklenen ABD tüketici fiyat endeksi (CPI) verisine karşı 13:30 UTC’ye dayanan bitcoin öngördüğünü gösteriyor. % aralıkta.

Enflasyon endişeleri ve Fed’in şahin ekseni zaten zararı vermiş gibi göründüğü için bu oldukça olası. Bitcoin, Fed’in odağını enflasyon kontrolüne kaydırmasıyla ve bu yıl üç oran artışı ve Mart ayında varlık satın alma programını sonlandırması ile son iki ayda yaklaşık %40 düştü.

Tüccar ve analist Alex Kruger, “Başıma silah dayadım, enflasyon # (830AM EST) hizaya giriyor ve kripto para dönüşü devam ediyor. BTC satıcıları 46.000 dolar civarında yeniden etkileşime giriyor, altcoinler daha da yükseliyor” diye tweet attı. “Çok fazla enflasyon konuşması. Berberim bile bundan bahsetti. Sadece büyük bir TÜFE yukarı yönlü sürpriz fiyatların düştüğünü görebilir.”

Bitcoin, S&P 500 vadeli işlemlerinde %0,3’ten daha az kazançla birlikte en son 42.800$ civarında işlem görüyordu. Fed Başkanı Jerome Powell’ın merkez bankasının bilançosunu bu yıl içinde küçültebileceğini ve daha hızlı sıkılaşma korkularını hafifletebileceğini söylemesinin ardından Salı günü duygular arttı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.