Bitcoin

ABD, Kripto Paralar İçin Harekete Geçiyor: İşte 7 Çarpıcı Detay!

ABD’de Biden idaresi, önümüzdeki ay en kısa müddette kripto paralar için devlet çapında bir strateji yayınlamaya hazırlanıyor. Ayrıyeten hususa aşina olan şahıslara nazaran idare, federal kurumları teşkil ettikleri riskleri ve fırsatları değerlendirmekle görevlendiriyor. Pekala, bu mevzuda çarpıcı ayrıntılar neler? Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

ABD, kripto paralar için atılım yapmaya hazırlanıyor

ABD’de federal kurumlar, geçtiğimiz birkaç yıl içinde kripto paralara yönelik dağınık bir yaklaşım benimsedi. Biden’ın grubu ise bu hususta liderlik etmesi için baskıyla karşı karşıya. Sanayi yöneticileri ekseriyetle ABD kurallarının net olmamasından şikayet ediyor ve başkaları Çin ve başka devlet takviyeli coin’lerin benimsenmesinin, doların egemenliğini tehdit edebileceğinden tasa ediyor. Biden idaresinin artan odağı, değişken kripto pazarına geniş tüketici ilgisi olduğu bir vakitte geliyor.

Kaynaklara nazaran, yürütme buyruğunun son basamaktaki taslağı, kripto para ünitelerinin yarattığı ekonomik, düzenleyici ve ulusal güvenlik zorluklarını ayrıntılandırıyor. Bildirildiğine nazaran, 2022’nin ikinci yarısında çeşitli kurumlardan rapor istenecek.

Yayınlanacak hususlarda neler yer alacak?

Kelam konusu direktif, öteki kurumların da yükünü koymasını gerektiriyor. Bu misyonlardan kimileri, dünya giderek kripto paraları benimserken ABD’nin rekabetçi kalmasını sağlamak manasına gelecek. Beşerler, gelecek direktifler de dahil olmak üzere yönetimin planının katılaşmadan evvel daha fazla değiştirilebileceği konusunda uyardı. Biden’ın direktifi hakkında bilinmesi gereken 7 husus ise aşağıdaki biçimde:

  • Joe Biden, ABD’de siyasetler belirlemek ve kripto paraları düzenlemek için bir yürütme buyruğu hazırlıyor.  
  • Yönergenin hayli erken bir tarihte, önümüzdeki ay yayınlanması bekleniyor
  • Joe Biden idaresinin evvelki faaliyetleri, kriptoların finanse etmek için kullanılan bir araç olarak gördüğü için hükümetin dalı düzenleme konusunda önemli olduğunu gösteriyor.
  • Federal kurumlar, kripto para ünitelerinin yarattığı riskleri ve fırsatları tartışacak.
  • Fed’in tavsiyesi üzerine yürütme buyruğunu geliştirmek emeliyle SEC, CFTC ve OCC rehberliğine başvurulacak.
  • Joe Biden idaresinin üst seviye yetkilileri, yürütme buyruğunun detaylarını tartışmak ve sonuçlandırmak için birkaç sefer bir ortaya geldi.
  • Yürütme buyruğu, Beyaz Saray’ı ABD’deki kripto para ünitelerini düzenlemenin merkezine koyacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.