Alt Coin

ABD’de Beklenen Kripto Para Tasarısı Sunuldu! İşte Ayrıntılar

ABD‘li meclis üyesi, Fed’in CBDC ihraç etme yeteneğini sınırlamayı amaçlayan yasa tasarısı önerdi. Tom Emmer’e nazaran, Fed’in, kullanıcıların dijital doların avantajlarına erişmek için hesap açmasını istemesi, onu “Çin’in dijital otoriterliğine emsal sinsi bir yola” sokacaktır. Kripto para tasarısı ile ilgili ayrıntılar Kriptokoin.com’da.

Kripto Para tasarısı sunuldu

Minnesota Temsilcisi Tom Emmer, Federal Rezerv’in potansiyel bir dijital doların ihracında perakende banka olarak hareket etmesini önlemeyi amaçlayan bir yasa tasarısı sunacağını duyurdu. Emmer, tasarının Fed’in direkt ABD’li tüketicilere bir merkez bankası dijital para ünitesi yahut CBDC ihraç etmesini yasaklayacağını söyledi. Minnesota temsilcisine nazaran, devlet kurumunun kullanıcıların dijital doların avantajlarına erişmek için hesap açmasını istemesi “Fed’i Çin‘in dijital otoriterliğine benzeri sinsi bir yola sokacaktır.” Emmer bahis hakkında şunları söyledi:

Fed’in kişisel banka hesapları sunma yetkisi yok ve olmamalı. Ne olursa olsun, Fed tarafından uygulanan rastgele bir CBDC açık, müsaadesiz ve özel olmalıdır. Bu, rastgele bir dijital doların herkes tarafından erişilebilir olması, herkes için şeffaf olan bir blockchainde süreç yapması ve nakit paranın kapalılık ögelerini muhafazası gerektiği manasına gelir.

Emmer’e nazaran dijital dolar, finansal kapalılığı muhafazayı, ülkenin prestiji para ünitesinin hakimiyetini sürdürmeyi ve yeniliği teşvik etmeyi amaçlamalıdır. Tasarının tanıtımı, Jerome Powell’ın Fed‘in birkaç gecikmeden sonra önümüzdeki haftalarda CBDC’ler hakkındaki raporunu yayınlayacağını söylemesinden yalnızca bir gün sonra geldi. Senato Bankacılık Komitesi önündeki bir teyit oturumunda, Fed lideri, Senatör Pat Toomey, Federal Rezerv’in birbireysel banka olarak hareket etme kabiliyetini sorgulamasına da olumlu cevap verdi. O ve öteki milletvekilleri, Menkul Değerler ve Borsa Komisyonu’nun bir Bitcoin (BTC) fonu onaylamama kararını da sorguladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.