Bitcoin

ABD’de Değerli Kripto Para Atılımı: Yasa Tasarısı Geldi!

Tenessee eyaletinin temsilcisi Demokrat Jason Powell’ın sunduğu bir yasa tasarısı, eyaletteki kurumların kripto para ünitelerine ve non fungible tokenlara (NFT’ler) yatırım yapmasına müsaade verecek. Kriptokoin.com olarak bahsin ayrıntılarını aktarıyoruz…

Jason Powell, kripto para tasarısını meclise sundu

ABD’de kripto paralara yönelik düzenlemeler, bir müddettir gündemi meşgul ediyor. Birçok yetkilinin telaşı ABD dolarına yahut rastgele bir para ünitesine 1:1 oranda sabitlenmiş stablecoin’ler olarak karşımıza çıkıyor. Lakin bugün, bunlardan bağımsız olarak Jason Powell’dan kripto para yatırımını kolaylaştırabilecek bir adım geldi. Powell, Tennessee’nin kripto teknolojisi patlamasında geride kalmamasını sağlamak için eyalet milletvekillerinin süratli hareket etmesinin ehemmiyetinin altını çizdi, mahallî meclise bir yasa tasarısı sundu.

Yetkili ayrıyeten dinamik ve büyüyen bir kent olarak nitelendirdiği Nashville’i temsil ettiğini, bu nedenle kentte “teknolojiyle ilgili her şey için olumlu bir ortamın teşvik edildiğine emin olmak istediğini” belirtiyor. Ayrıyeten, Blockchain teknolojisine büyük bir inancı olduğunu söylüyor.  Tennessee, kripto şirketlerine ve yatırımcıları için şimdiden mütevazı bir teknoloji merkezi haline gelmiş üzere görünüyor. Bilhassa, Jackson belediye lideri Scott Conger, kripto para ünitesine verdiği dayanak ile öne çıktı ve kent çalışanlarının maaşlarının bir kısmını Bitcoin olarak almalarını sağlayacak bir sistem yaratma kelamı verdi.

Kripto kanunları, ekosistemin önünü açabilir

Powell, daha dostça kripto maddelerinin daha fazla şirketin Tennessee’de şirket açmasını teşvik edeceğini söyledi. Bu mevzuda optimist olduğunu belirtiyor zira eyaletin regülatörlerinin Tennessee’nin önde kalmasını istediğini düşünüyor. Powell ayrıyeten ekosistemin bir modülü olmak isteyen şirketleri teşvik edecek profesyonel bir ortam yaratma uğraşını açıklıyor.  Powell, 2018’de Blockchain ile ilgili iki partili mevzuatın geçmesine yardımcı olduğunu belirterek tasarının beklentileri hakkında konuştu.

Powell genel olarak kripto hakkında “Birçok insanın – pek çok meslektaşımın – anlamadığı bir bahis. Lakin günün sonunda, bu, anlatmaya devam edeceğim bir konu” tabirlerini kullanıyor. Yasanın geçmesi umduğunu, lakin geçmezse de, bunun hakkında konuşmaya devam edeceğini belirtiyor. “Tennessee eyaletinde Blockchain teknolojisini teşvik etmek için maddeleri zorlamaya devam edeceğiz,” diyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.