Bitcoin

ABD’deki Bu Kanun Kripto Paralar İçin Felaket Olabilir!

Alınan bilgilere nazaran, ABD’de önerilen kripto kanunu kripto paralar dalı için, yasaklama dahil, feci sonuçlar doğurabilir. Analist Jerry Brito, Amerika Rekabet Yasasında önerilen kararla ilgili tasalarını lisana getirdi. Karar, Hazine’nin kara para aklama riski taşıdığı düşünülen rastgele bir süreci gizlice yasaklamasına müsaade vermeyi amaçlıyor. Brito, kuralın Hazine’ye kripto süreçlerini yasaklama konusunda denetimsiz bir takdir yetkisi verebileceğini söyledi. Ayrıntılar Kriptokoin.com’da.

Kripto paralar için riskli yasa

Amerika Rekabet Maddesindeki yeni bir karar, ABD Hazinesine kara para aklama riskleriyle ilişkili rastgele bir finansal süreci derhal yasaklama yetkisi verebilir. Yeni sunulan 2022 tarihli Amerika Rekabet Yasası tasarısı kripto için büyük bir düzenleyici mahzur oluşturabilecek kararlar de içeriyor. Washington merkezli kripto fikir kuruluşu Coin Center’ın İcra Yöneticisi Jerry Brito, Çarşamba günü bir tweet fırtınasında Maddedeki “özel önlemler” kararına ait alarmı verdi.

Brito’nun dikkat çektiği karar, Hazine’ye mevcut maddede öngörülen denetim ve süreçlere bağlı kalmaksızın “kara para aklama riski” ile kontaklı rastgele bir süreci yasaklama yetkisi vermeyi amaçlıyor. Önerilen kural, Hazine’nin ABD’deki “kara para aklama endişelerini” belirleme ve bunlara karşı tedbir alma yetkisine sahip olduğu Banka Saklılığı Yasasını değiştirecek. Taslak yasalaşırsa, karar kripto kesimini önemli biçimde engelleyebilir. Bugün kanun, Hazine’nin bu yetkilerini kullanmadan evvel kamuya duyuru yapmasını koşul koşuyor. Yeni karar, bu tıp denetimleri kaldırıyor, yani Hazine, halka haber vermeden özel yetkileri özgürce kullanabilecek. Brito’ya nazaran, bu karar Hazine’ye kripto para borsaları üzere finansal kurumların kripto para ağlarını kullanmasını önlemek için “kontrolsüz ve tek taraflı takdir hakkı” verebilir. Bu, potansiyel olarak ABD’deki milyonlarca insanın DeFi yahut VPN teknolojisi üzere alternatifler kullanmadan kriptoya erişmesini engelleyebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.