Alt Coin

ABD’li Bankalar Harekete Geçti: Kripto Para Geliyor!

ABD’de kripto para alanında değerli bir adım atıldı. Devlet yetkilileri ABD dolarına sabitlenmiş olan stablecoin’ler hakkında kaygılarını her fırsatta lisana getirirken, ABD’li bir küme banka, bir stablecoin çıkarma sonucuna vardılar. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

ABD’li bankalardan kripto para atılımı

ABD’li bir dizi banka, tüketicinin korunmasını ve banka dışı stablecoin’lerle ilgili düzenleyici kaygıları gidermek hedefiyle kendileri tarafından oluşturulmuş, büsbütün düzenlenmiş stablecoin’leri sunmak hedefiyle bir küme oluşturdu. 12 Ocak’ta faaliyete geçen USDF Konsorsiyumu isimli küme, Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC) sigortalı finans kurumlarına bağlı bir birliktir.

Duyuruya nazaran, konsorsiyumun kurucu üyeleri ortasında New York Community Bank (NYCB), NBH Bank, FirstBank, Sterling National Bank ve Synovus Bank yer alıyor. Yeni stablecoin’in tanıtımını ve benimsenmesini kolaylaştıracakları için birkaç fintech firması da kümenin bir kesimi. USDF isimli kripto para; Tether (USDT) ve Circle’ın USDC’si üzere özel olarak çıkarılan mevcut stablecoin’lerle rekabet etmeyi amaçlayan, banka tarafından çıkarılacak olan bir stablecoin’dir. Yeni stabilcoin, sırf ABD bankaları tarafından basılacak ve üye bankalardan nakit olarak 1:1 aslına nazaran itfa edilebilecek.

Hedef, konsorsiyumun düzenlenmemiş stablecoin’lere kıyasla “daha ​​fazla tüketici koruması” sunması olarak gösteriliyor. USDF, merkezi San Francisco olan Provenance Foundation tarafından Mayıs 2021’de başlatılan kurumsal bir proof-of-stake (PoS) ağı olan halka açık Provenance Blockchain’i üzerinde çalışacak. Kurumların FDIC sigortalı olması bir yana, USDF’nin ardında rezervlerin olup olmayacağı sorusu belirsizliğini koruyor. Birinci başta ne kadar stablecoin çıkarılacağı yahut bir cüzdan açmadan evvel müşteri tanıma/kara para aklama prosedürlerine uyması gereken kullanıcılara ne vakit sunulacağı da belirtilmedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.