Kripto Haber

Abu Dabi Ticaret Firması Hayvn, 30 Milyon Dolarlık B Serisi için Görüşmelerde, Eyes IPO: Rapor

Reuters’in Çarşamba günü bildirdiğine göre, Abu Dabi merkezli bir kripto ticaret şirketi olan Hayvn, yatırımcıları sonunda listelemek amacıyla B Serisi tur için kuruyor.

  • Firma, 400 milyon dolarlık bir değerlemeyle 30 milyon dolar toplamayı planlıyor ve turu yaklaşık üç ay içinde tamamlamayı bekliyor. Kasım ayında, firma 5 milyon dolarlık bir A Serisi turu topladı.
  • Hayvn, kurumsal müşterilere kripto ticareti, saklama, varlık yönetimi ve ödeme hizmetleri sunuyor ve yönetim altında yaklaşık 75 milyon dolarlık varlığa sahip.
  • Aralık ayında Hayvn, Abu Dabi Küresel Markets’ten düzenleyici onay aldı. CEO Christopher Flinos bir röportajda, şirketin önümüzdeki dört ay içinde Körfez devlet varlık fonlarından yatırım almayı hedeflediğini söyledi.
  • Flinos, şirketin 150 milyon dolarlık bir halka arzın peşine düşeceğini, daha önce 12-16 ayda beklenen 1,5 milyar dolarlık bir değerlemeye ulaşacağını da sözlerine ekledi.
  • Yerel Abu Dabi ile birlikte Hayvn, New York, Londra, Toronto veya Avrupa’daki borsalarda listelenmeyi de düşünecek. Flinos, “Abu Dabi’de bir tane yapmayı çok isterim. Ama bunu en iyi likiditeyi ve en iyi değerlemeyi elde ettiğiniz yerde yapmak için hissedarlarınıza karşı sorumluluğunuz var.” dedi.
  • Flinos, Hayvn’in kripto yatırımlarını yönetmek için Körfez’den ve kuzey Avrupa ve Asya’dan gelen beş bağımsız varlık fonuyla görüşmelerde bulunduğunu söyledi. Ayrıca B Serisi turda potansiyel bir yatırım için onlarla görüşmeler yaptı.
  • Geçen yıl, Birleşik Arap Emirlikleri’nin egemen varlık fonlarından biri olan Mubadala Investment Company’nin CEO’su, fonun “kripto ekosistemindeki” yatırımlara baktığını söyledi.

Daha fazlasını okuyun: BAE Varlık Fonu Mubadala Kripto Ekosistemine Yatırım Yapıyor: CEO

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.