Alt Coin

Açıklandı: Ethereum’dan Çıkan Kurumsal Para, Bu 7 Altcoin’e Aktı!

2021, kurumsal yatırımcıların altcoin ve Bitcoin’e yatırım yapmaya karar verdiği yıldı. CoinShares, bu iddiayı destekleyen yeni dataları yayınladı. Rapor, kripto para ünitesi yatırım eserlerine giden fonların 2021’de yüzde 36 artarak 62,5 milyar dolarlık büyük bir birikimle toplam 9,3 milyar dolara ulaştığını gösteriyor. Yatırım eserleri de şimdiye kadarki en yeterli yıllarını geçirdi ve toplamda dünya çapında 130’dan fazla bu çeşit eser var.

Kurumsal para, Bitcoin ve bu altcoin fonlarına aktı

CoinShares tarafından yakın tarihli bir rapora nazaran, 2021’de kripto para ünitesi yatırım eserlerine giriş ölçüsü 9,3 milyar doları buldu. Bu, 2020’de kaydedilen 6,8 milyar dolardan yüzde 36 arttı. Bir evvelki yıl, profesyonellerin kriptoya birinci sefer dahil olmasıyla yüzde 806’lık bir artış görmüştü. CoinShares’e nazaran, 2021’deki net büyüme daha küçük olsa da, olgunlaşan bir sanayinin göstergesiydi.

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere şu anda, kripto yatırım eserlerinde idare altındaki toplam varlıklar (AUM) 62,5 milyar dolar. DCG’nin sahibi olduğu Grayscale 2021’i AUM’da 43,6 milyar dolar ile kapatmış bulunuyor Firma BTC’de büyük çoğunluğa sahip ancak birebir vakitte Ethereum, Chainlink, Litecoin, Bitcoin Cash, Cardano, Solana ve SUSHI yatırım eserleri de sunuyor.

Girişler yeni rekorlar kırarken, 2021 ayrıyeten etkinliklerle dolu bir yılda en yüksek haftalık ve aylık çıkışlardan kimilerine sahip oldu. Fakat Bitcoin, çok tesirli bir performans sergileyemedi. Yılın son haftasında 32 milyon dolarlık çıkış görüldü. Bu, toplam 228 milyon dolarlık çıkışla rekor kıran birinci üç haftadan daha düşüktü. Ethereum ise olağanüstü bir yıl geçirdi. Önde gelen altcoin girişleri 2020’de 920 milyon dolar iken 2021’de 1.3 milyar dolara çıktı.  Ancak üstteki tabloda da görüldüğü üzere bu hafta ETH’den muhakkak bir ölçü çıkmış üzere görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.