Alt Coin

ADA Fiyatı Patladı: Cardano Mucidi: Daha Yeni Başladık!

PoS Blockchain devi Cardano (ADA), IOHK vakfının ölçeklendirme için yol haritasını paylaşmasıyla yükselişe geçti. ADA fiyatı, %10’u aşan ikinci günlük mumunu kapatmaya hazırlanıyor. “Basho” ölçeklendirme tahliliyle Cardano, ağ faaliyetlerinde bir dizi yükseltmeye ulaşacak. Kurucusu Charles Hoskinson ise ADA yatırımcılarını yüzünü güldüren açıklamalar yaptı. Bu yazıda, altcoin projesinin on-chain bilgilerine ve 2022 yol haritasının detaylarına ulaşabilirsiniz.

Charles Hoskinson, yalnızca başlangıç olduğunu söylüyor

Geçtiğimizi yıl, ADA’nın verimsiz fiyat hareketleri nedeniyle sert eleştirellere maruz kalan Charles Hoskinson, bugün kripto analisti Lark Davis’in on-chain tahlillerine cevap olarak Cardano’nun şimdi yeni başladığını söyledi.

Analitik firması Santiment’e nazaran Cardano (ADA), birinci 100 kripto para ünitesi ortasından son 24 saatte çift haneli kara (+%11) ulaşan tek altcoin projesi. CoinMarketCap dataları geçen haftaya nazaran ADA fiyatının %33.77 yükseldiğini gösteriyor.

Cardano fiyatı neden yükseldi?

Yükseliş, 16 Ocak’ta duyurulan “Basho” ölçeklendirme tahlilinin yol haritasından kaynaklanıyor. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, Cardano, 2022 için ölçeklendirme planlarını aylık bülteninde bildirmişti. IOHK şirketinin blog gönderisi ağın Basho ile kazanacaklarını paylaşıyor…

Basho, Cardano Blockchain’e neler katacak?

IOHK blog gönderisi, altcoin projesinin ölçeklendirmeye ulaşmak için izleyeceği yol haritasını paylaşıyor:

  • Blok boyutu artışı
  • Pipelining (veri sürece elemanı)
  • Girdi Onaylayıcıları
  • Plutus için Bellek/CPU parametrelerinde iyileştirmeler
  • Node geliştirmeleri
  • Disk üzerinde depolama
  • Side chain
  • Katman 2 Hydra ölçekleme tahlili
  • Boşaltma hesaplaması ve Mithril tahlili

Neler değişiyor?

Yakın vakitte 8 KB’den 72 KB’ye (% 12,5 artış) çıkarılan blok boyutu, IOHK’ya nazaran daha fazla güzelleştirme uygulanarak geliştirilecek. Ayrıyeten, girdi onaylayıcıları blok yayılma müddetlerini ve randımanı artıracak. Daha büyük süreçler oranlarına müsaade verilecek. IOHK, Bellek/CPU parametrelerinin harcanmamış Süreç Çıktısı (UTXO) idaresi, hisse dağıtımı, canlı hisse dağıtımı ve havuzlar ve karma gösteriminde bellek iyileştirmeleri olduğunu tez ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.