Alt Coin

Adidas’tan Metaverse NFT Atılımı: Dakikalar İçinde Tükendi!

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere geçtiğimiz günlerde metaverse adımı atacağı haberiyle gündeme gelen Adidas ORIGINALS: Into the Metaverse NFT koleksiyonunun tamamı, piyasaya sunulduktan birkaç dakika sonra tükendi.

Adidas’ın metaverse atılımı karşılığını verdi

Teknik zorluklara karşın, Adidas ORIGINALS: Into the Metaverse NFT koleksiyonu, dünkü lansmanından sonra süratle tükendi. İkonik moda markasının koleksiyonunda her biri 0,2 ETH karşılığında satılan 30.000 NFT yer aldı. Bu, projenin satışından elde edilen parayı 23 milyon doların (6.000 ETH) üzerine çıkardı.

Adidas’ın koleksiyonu, uzaydaki üç büyük isim ile işbirliği içinde gerçekleştirildi: Bored Ape Yacht Club, Punks Comic ve gmoney. NFT sahipleri hem fizikî hem de dijital avantajlar elde edecek. Fizikî açıdan, sahipleri 2022’de şu eserlere erişebilecekler: “ikonik Adicolor Firebird eşofmanı”, “grafik kapüşonlu” ve “gmoney’nin klasik turuncu beresi”. Dijital açıdan, sahipleri 2022 “ve ilerisi” boyunca Metaverse’deki sanal etkinliklere katılabilecekler.

NFT’ler için erken erişim satışı, birkaç saat evvel de olsa, genel satışla tıpkı gün başladı.  Erken erişime hak kazananlar için ayrılmış 20.000 token varken erken erişim olmaksızın genel satışa katılanlar için ayrılmış 9.620 token vardı. NFT’lerin 380’i, Adidas ve ortakları için tutuldu. NFT satışı teknik zorluklarla biraz gölgelendi. Erken erişim sahiplerine ayrılan NFT’lerin minting süreci, başarısız süreçler nedeniyle yaklaşık iki saat durdurulmak zorunda kaldı. Adidas, başarısız süreçlerde gas fiyatları sebebiyle ETH kaybedenlerin geri ödeneceğini açıkça belirtti. Yazım sırasında koleksiyonun OpenSea’deki taban fiyatı 0.87 ETH idi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.