Bitcoin

AK Parti MYK’sı Bitti: Kripto ve Metaverse Açıklaması Geldi!

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında toplanan Merkez Yürütme Kurulu’nun (MYK) gündemine dair detayları paylaştı. Bir basın toplantısı düzenleyen Çelik, iktisat, salgın, iç ve dış gelişmelerin yanı sıra metaverse ve kripto paralarında konuşulduğunu dile getirdi. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

MYK toplantısında kripto paralar ve metaverse konuşuldu

Toplantı sonrası kameralar karşına geçen Ömer Çelik, MYK toplantısında metaverse kavramının birey ve toplum üzerindeki tesirlerinin ele alındığını paylaştı. Bir sunum çerçevesinde masaya yatırılan metaverse, AK Parti Sözcüsüne nazaran Türkiye’nin tüketici yerine üretici olması gereken bir kesim. Çelik, şu tabirleri kullanıyor:

…Metaverse kavramına kadar geniş çerçevede MYK’mız bu mevzuyu ele aldı…Meta verse kavramının insan, toplum hayatına yönelik tesirleri ortaya koyuldu. Sayın Cumhurbaşkanımızın himayesinde yakın vakitte bir forum düzenlenecek. Teknolojik, felsefi, ekonomik boyutları kapsamlı formda ele alınacak.

Çelik, açıklamalarında, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından hukuksal altyapının çalışılması talimatı verildiğini de paylaştı. Toplantının kripto paralarla ilgili kısmı için şu açıklamalar yapıldı:

Kripto paralar üzere direkt insanların hayatını etkileyen mevzuların ele alınması gerekiyor. Getirileri kadar ortaya çıkan tehditler de kelam bahsidir. Sayın Cumhurbaşkanımız türel altyapısının çalışılmasıyla ilgili de talimat vermiştir.

Son olarak, yakın vakitte Erdoğan’ın katılımıyla bu hususları da kapsayan bir forum düzenleneceği ve kripto paralarla ilgili kavramların teknolojik, siyasi, ekonomik boyutlarının kapsamlı formda ele alınacağı paylaşıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.