Bitcoin

AK Partili Vekilden Kripto Para Yasası ve Vergi Açıklaması!

AK Parti Küme Başkanvekili Mustafa Elitaş, kritik kripto para toplantısının akabinde konuştu. Mustafa Elitaş, en kısa müddette bir Bitcoin ve altcoin yasasının çıkarılması gerektiğini söyledi. Kriptokoin.com olarak, ayrıntıları sizler için derledik, birlikte mevzuyu inceleyelim…

Mustafa Elitaş, kritik kripto para toplantısının akabinde konuştu

AK Parti Küme Başkanvekili Mustafa Elitaş, merakla beklenen kripto para toplantısının akabinde açıklamalarda bulundu. Mustafa Elitaş, yasal düzenlemelerin en kısa müddette çıkarılması gerektiğini vurguladı. Ayrıyeten Mustafa Elitaş, NFT’lerinde düzenleyici sisteme girmesi için geniş kapsamlı bir düzenleme olması gerektiğini belirtti. Mustafa Elitaş hususa yönelik şu açıklamalarda bulundu:

Kripto Para Plaftormu’yla TBMM’de bir ortaya geldik. Birinci tohumu ektik, beklentileri aldık, bundan sonra kripto alanında diğital dünyada ne üzere adımlar atacağımızı tartıştık. Bürokratlarımızın da hazır bulunduğu toplantımız hayli verimli geçti. Bir an evvel yasa çıkarılacak. Teknik çalışmalar yapılıp ortak noktada buluşulacak. Sistem nasıl rahat yürüyecek bunu değerlendirdik. Geniş bir tanımlama oluşturulacak. Sistemin önündeki pürüzlerin kaldırılması, regülasyonların bulunmadığı ülkelerde bu mevzuda aracı olabilecek şahısların de Türkiye’de faaliyetlerine devam etmeleri konusunda yararlı olacağı konusunu gündeme getirmiş oldular. Parlamento bugün çok kıymetli bir iş yaptı. Parlamento temsilcileri ve mevzunun tarafları ile birlikte taslak üzerinde fikir alışverişleri yapıldı. Güzel uğurlu olmasını temenni ediyorum. Muhtemelen önümüzdeki günlerde AK Parti olarak bir ortaya gelip mevzuyu değerlendireceğiz. NFT üzere koleksiyonların düzenleyici sisteme girmesi için geniş kapsamlı bir düzenleme olması gerektiği kanaatine vardık. Vergilerin olmasına yönelik bir kanaatimiz oluştu. Vergilerin nasıl alınacağı Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın hususudur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.