Bitcoin

AK Partili Vekilden, Kritik Bitcoin Açıklaması!

AK Parti Genel Lider Vekili olan Numan Kurtulmuş, Bitcoin (BTC) hakkında açıklamada bulundu. Numan Kurtulmuş Bitcoin’in daha erken bir basamakta olduğunu ve alternatif bir para ünitesi olarak etiketlenmesinin şu anda mümkün olmadığını vurguladı. Kriptokoin.com olarak, ayrıntıları sizler için derledik, birlikte mevzuyu inceleyelim…

Numan Kurtulmuş: Bitcoin yeni bir para ünitesi denemesidir!

AK Parti Genel Lider Vekili Numan Kurtulmuş, kısa mühlet evvel katıldığı bir programda Bitcoin (BTC) hakkında açıklamalarda bulundu. AK Parti Genel Lider Vekili, İstanbul Sultanbeyli’de gençler ile bir ortaya geldi. Numan Kurtulmuş, bu programda kendisine yöneltilen BTC ve kripto para hakkındaki sorulara ise şu sözlerle cevap verdi:

BTC yeni bir para ünitesi denemesidir. Büsbütün sanaldır lakin şu anda bir karşılığı var. Dünyada yeni bir global finansal mimari arayışının bir sonucudur. Biz 30 yıldır bunları söylüyoruz. Dünyada yeni bir global finansal mimariye gereksinim var. Açıkçası BTC çok süratli gelişiyor. Bununla birlikte spekülatif bir alan haline de dönüyor. Yasal çalışmalar yapılıyor herhalde önümüzdeki devirde parlamentoya da gelecektir. Şimdi ‘Bitcoin alternatif bir para birimidir’ demek için çok çok erken olduğunu düşünüyorum. Dikkatli olmak lazım, insanların yeni bir denemede makûs deneyimler edinmemeleri için önlemlerin alınması gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.