Kripto Bilgi

‘Aktif’ Blockchain Oyunlarının Sayısı Geçen Yıl İki Katlanarak Neredeyse 400’e Ulaştı

Sıkıntılı durumdaki daha geniş kripto para piyasalarıyla, dijital varlık endüstrisinin en az bir alanı çoğunlukla etkilenmemiş gibi görünüyor ve büyümeye devam ediyor: blok zinciri tabanlı oyun. Axie Infinity gibi önde gelen blockchain oyunlarının jeton fiyatları son zamanlarda düşmüş olsa da, kullanıcı ölçümleri yükseldi.

Veri izleyici DappRadar’a göre, oyun içinde son 24 saat içinde en az bir aktif cüzdana sahip olarak tanımlanan 398 aktif blockchain oyunu var. Bu, bir yıl öncesine göre %92’lik bir artış. Aktif olmayanlar da dahil olmak üzere toplam blockchain oyunlarının sayısı geçen yıl %71 artarak 1.179’a ulaştı.

DappRadar’ın finans direktörü Modesta Massoit, “harika oyunlar inşa etmenin zaman aldığı ve geleneksel endüstrilerde harika bir oyun inşa etmenin iki ila dört yıl sürdüğü” göz önüne alındığında büyümenin etkileyici göründüğünü söyledi. ”

Kullanıcı istatistikleri, blockchain oyunlarının benimsenmesindeki hızlı hızı gösteriyor. Massoit’e göre, oyunla ilgili etkileşime giren günlük benzersiz cüzdan sayısı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.