Kripto Haber

Alef. im, Amazon’un Depolama ve Bilgi İşlem Hizmetiyle Rekabet Etmek İçin 10 Milyon Dolar Artırdı

Alef. CoinDesk ile paylaşılan bir basın açıklamasına göre, blok zincirler arası merkezi olmayan bir depolama ve bilgi işlem ağı olan im, Stratos Technologies tarafından yönetilen 10 milyon dolarlık bir finansman turunu kapattı. Fonlar, özellikle mühendisler olmak üzere ekibin genişlemesine ve ağ altyapısının sürekli olarak kullanıma sunulmasına gidecek.

Alef. im, sunucusuz bilgi işlem hizmetleri, dosya depolama ve veritabanları sağlayan dağıtılmış bir bulut platformudur. Çözüm, Amazon’un Lambda’sının beğenisine merkezi olmayan bir alternatif olacak. Aleph, herhangi bir blok zincirinin Web 3 oluşturucularına, dapp’lerine ve protokollerine, geliştirme yığınının genellikle gözden kaçan bir parçasını merkezden uzaklaştırma olanağı tanır.

“Herkes ademi merkeziyetçilikten bahsettiğinde, hepsi blok zincirlere veya akıllı sözleşmelere bakıyorlar,” Aleph. im kurucusu Jonathan Schemoul bir röportajda CoinDesk’e söyledi. “Gerçek şu ki, aralarında çok fazla ara katman yazılımı var. Bir dapp’e gittiğinizde, çoğu durumda, sizinle blockchain arasında hala bir sunucunuz olur. ” Aleph, yığının bu sunucu ara katman yazılımı kısmını merkezden uzaklaştırmayı amaçlıyor.

Turdaki diğer yatırımcılar arasında Zeeprime, NOIA Capital, Theia, Bitfwd Capital, Ellipti, Incuba Alpha, RareStone, TRGC, Token Ventures, Seven Capital, Chris McCann ve Owen Simonin yer aldı.

Alef. im ayrıca, sonunda ağın işlem gücünün büyük kısmını taşıyacak olan ilk bilgi işlem kaynak düğümlerini de piyasaya sürüyor. Şirket, bu yıl içinde depolama düğümleri ekleyerek ağı hem işleme hem de depolama kapasitesine sahip hale getirmeyi planlıyor.

Alef. im’in sanal makine bilgi işlem gücü daha önce yaklaşık 70 çekirdek kanal düğümü tarafından yönlendiriliyordu. Şirket, yerel ALEPH belirtecinde verilen en az ücretleri 150’den fazla hesaplama düğümü operatörüne sağlamak için finansman turunu kullanacak.

Stratejik turun bir parçası olarak, yatırımcıların çoğu ağa altyapı sağlamak için düğümleri çalıştırmayı taahhüt ediyor, dedi Schemoul

Alef. im, blockchain Solana ile mevcut ilişkilere sahiptir ve oyun yayıncısı Ubisoft’un takas edilemez token (NFT) platformu için merkezi olmayan bir depolama sistemi sağlar. Diğer istemciler, Ethereum Virtual Machine uyumlu uygulamaların Solana ile entegre olmasına yardımcı olan Polygon, Request Networks ve Neon Labs’ı içerir.

Daha fazlasını okuyun: Neon Labs, Solana’ya EVM İşlevselliğini Getirmek için 40 Milyon Dolar Artırdı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.