Kripto Haber

Alfa Romeo, Araç Verilerini Kaydetmek İçin En Son Hibrit Arabaya NFT’ler İnşa Ediyor

İtalyan lüks otomobil üreticisi Alfa Romeo, yeni Tonal SUV’si için blok zincirindeki bakım kayıtlarını izlemek ve depolamak için değiştirilemez jetonlar (NFT’ler) kullanacağını açıkladı.

Stellantis’e (eski adıyla Fiat Chrysler) ait olan Alfa Romeo, NFT’leri bu şekilde kullanan ilk otomobil üreticisi gibi görünüyor. araba kayıtlarını takip et.

Alfa Romeo’nun pazarlama müdürü Francesco Calcara bir medya brifinginde “Dijitalleşme, metamorfozumuzun temel bir etkinleştiricisidir” dedi. “[NFT’ler], bu yeni nesil teknolojiyi pazarda ilk benimseyen biz olduğumuz için modellerimizin kalıntı değerlerini sürdürecek.”

Şirket, otomobilin NFT’sinin bakım verilerinin kayıtlarından bir sertifika oluşturabileceğini, ancak yalnızca sertifikalı bayiler tarafından yapılan servisler için olduğunu söylüyor.

Entegrasyon, formdan çok işlevi vurgulayan teknolojinin kullanım örneklerini içeren, büyüyen “faydalı” NFT pazarının en son örneğidir.

Diğer son yararlı NFT örnekleri arasında, NFT olarak bir konut tapusu basan bir emlak şirketi, tıbbi kayıtları NFT olarak şifrelemek ve aktarmak için çalışan sağlık şirketleri ve fiziksel koleksiyonlar için mülkiyet kanıtı olarak hizmet eden jetonlar yer alıyor.

Aynı medya brifinginde Alfa Romeo, 2027 yılına kadar yalnızca elektrikli araçlar satmaya başlayacağını duyurdu. Şirket, son yıllarda satışlarıyla mücadele etti ve son üç yılda her yıl 19.000 adetten az sattı. Karşılaştırma yapacak olursak, Mercedes-Benz yalnızca 2021’in dördüncü çeyreğinde 60.000’den fazla satış kaydetti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.