Alt Coin

Algorand Nedir? 2022 İçin Âlâ Bir Altcoin Yatırımı Mı?

Piyasa pahasına nazaran on sekizinci en büyük altcoin projesi Algorand (ALGO), şimdi 2022’de olabilecek parabolik bir fiyat artışı yaşamadı. Bu yazıda, analist Kyle Portman’un 2022 tahlillerine göz atıyoruz ve Algorand nedir sorusunu yanıtlıyoruz.

Algorand Nedir?

Birinci olarak 2019’da piyasaya sürülen Algorand, ağını garanti altına almak için müsaadesiz bir PoS konsensüs sistemi kullanarak en yeşil Blockchain olarak anılıyor. Algorand, etraf dostu konsensüs sistemi nedeniyle büsbütün merkezi olmadığı için ağı etkileyebilecek tek bir otorite noktası yoktur. Yüzlerce kuruluş şu anda Algorand üzerine inşa ediliyor. ALGO teknolojisini kullanan daha önde gelen şirketlerden kimileri Circle, Tether, StakerDAO, Ledger ve daha fazlasıdır.

3 tip metaverse coin var. Detaylar Kriptokoin.com‘da.

Algorand 2022 için uygun bir yatırım mı?

Algorand, gelişmiş Blockchain yetenekleri nedeniyle Ethereum katili olarak isimlendiriliyor. Bununla birlikte, Ethereum, Solana, Avalanche ve Polygon üzere öteki kripto para ünitelerinin tersine, Algorand 2021’de parabolik bir fiyat artışı yaşamadı. Algorand’ın ATH düzeyi, Eylül 2021’de ulaştığı 2.3 dolardır. Altcoin projesi, 2021’de kıymetli ataklar yaparak bedelini 10 kat artırmış olsa da, ALGO’nun piyasa bedelini Solana üzere bir kripto para ile karşılaştırmak, daha fazlası için tonlarca potansiyel olduğunu gösteriyor.

Algorand’ın ekosistemi, öbür kimi Blockchain platformlarına kıyasla hala nispeten küçük. Örneğin, geçen yıl takım, ALGO ve başka Blockchain’ler ortasında bir köprü sağlayan bir dijital varlık madencisiyle birlikte birinci Algorand tabanlı merkezi olmayan borsasını piyasaya sürdü. Analist Kyle Portman, bu nedenlerle Algorand’ın 2022 için değerlendirilebileceğini düşünüyor. Hatta, geliştiriciler Algorand’ın Blockchain’e daha fazla uygulama oluşturdukça, değerlemesi bu yıl basitçe ikiye hatta üçe katlanabilir.

Analist öteki yandan, Algorand NFT ve metaverse trenine yetişemezse, Blockchain’i ve ekosisteminin toz içinde kalacağını belirtiyor. Analiste nazaran Algorand, Blockchain’in piyasada gerçek bir yararı ve uygulaması olduğu için rastgele bir göğüs token’inden daha uygun bir bahis yapıyor. ALGO’yu Binance, Coinbase Exchange, KuCoin, Kraken, Bitfinex, Bittrex ve daha fazlasından satın alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.