Kripto Bilgi

Algorand, Vakıf Algofi Üzerindeki DeFi Etkinliğini Teşvik Ederken Yükseliyor

Algorand Tokenları (ALGO), son 24 saat içinde %10’a varan artışla Perşembe sabahı, daha geniş kripto piyasası düşüşünü artırsa bile, birkaç kazanandan biri haline geldi.

ALGO, 1$’da bir direnç seviyesine ulaştı. 60, Perşembe günü erken Avrupa saatlerinde 1 dolardan atladı. Çarşamba gecesi 40 seviyeyi CoinGecko’dan veri gösterdi.

Algorand Perşembe sabahı kazanan birkaç kişi arasındaydı. (Ticaret Görünümü)

Hareket, Algorand’daki gelişimi denetleyen Algorand Vakfı’nın, kullanıcılara düşük maliyetli borç verme ve ödünç alma hizmetleri sunmak için akıllı sözleşmelere dayanan merkezi olmayan bir finans (DeFi) platformu olan Algofi için 3 milyon dolarlık bir teşvik programı duyurmasından saatler sonra geldi. .

“AlgoFoundation Aeneas DeFi Fonu ile bir ortaklık sayesinde, Algofi 3 Milyon Dolarlık (2 Milyon $ALGO) bir ödül programı başlatacak,” dedi Algofi, bu sabah bir tweet’te, teşviklerin ilk 2022’nin çeyreği.

Algofi, önümüzdeki haftalarda bir likidite teşvik programının uygulamaya konulacağını söyleyerek bu ayın başlarında hizmete girdi. Algorand ekosistemindeki ilk DeFi ürünlerinden biridir.

Ocak ayından itibaren, Algofi kullanıcıları ALGO’yu ve dolar sabit paraları AlgoStable (STBL) ve USD Coin’i (USDC) ödünç alıp ödünç verdiklerinde algoritmik olarak ALGO ödülleri kazanacaklar. Jetonlar ayrıca, varlıkları AlgoFi’de paylaştırırlarsa, sırasıyla Algorand ağındaki bitcoin (BTC) ve eter (ETH) temsilleri olan goBTC ve goETH kullanıcılarına da ödüllendirilecektir.

DeFi ürünlerinin geliştiricileri, yeni sistemlerin kullanımını teşvik etmek için genellikle jeton ödüllerini kullanır. Algofi’ninki gibi değer tahakkuk veya getiri yaratan mekanizmalar aracılığıyla kullanıcıları yerel tokenlarla teşvik etmek, erken benimseyenlerin yeni DeFi ürünleriyle etkileşime girmesine, etkinliği körüklemesine ve yeni ürünün yerel tokenlerinin daha fazla kullanılmasına yol açar.

Program, Algorand Vakfı’nın Eylül ayında 300 milyon dolarlık bir fon duyurusunu takip ediyor. Fon, Algorand platformunda inşa edilen DeFi ürünlerinin oluşturulması ve benimsenmesi için ayrılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.