Kripto Haber

Allbridge, Zincirler Arası Token Köprüsünü Genişletmek İçin 2 Milyon Dolar Artırdı

Dijital varlıkların zincirler arası transferleri için bir köprü olan Allbridge, Race Capital liderliğindeki 2 milyon dolarlık bir finansman turunu duyurdu. Allbridge kurucu ortağı Andriy Velykyy, CoinDesk’e bir e-postada, yeni finansmanın önümüzdeki aylarda Allbridge ekibinin mühendislik ve iş rollerinde iki katına çıkmasına ve platform ölçeklenebilirliğine yatırım yapmasına yardımcı olacağını söyledi.

“Daha fazla zincir ve protokolü ölçeklendirmeye ve birbirine bağlamaya devam ederken, kullanıcı ve varlık güvenliğini sağlamak için kapsamlı güvenlik denetimleri de yürütüyoruz,” dedi Velykyy. “Amacımız her zaman Web 3 ekosistemlerini ve bu finansmanı birbirine bağlamak olmuştur. bu misyona ulaşmada daha da hızlı hareket etmemize yardımcı olacak.”

Ethereum’daki ağ tıkanıklığı ve yüksek işlem maliyetleri veya gaz ücretleri, Ethereum ana ağına paralel çalışan 2. katman blok zincirlerinin ve yan zincirlerin büyümesini sağlamıştır. Solana ve Avalanche dahil olmak üzere akıllı sözleşmeler yürütebilen bir dizi ayrı blok zinciri de vardır.

Yedi ay önce başlatılan San Francisco merkezli Allbridge, Ethereum Sanal Makinesi (EVM) ile EVM uyumlu olmayan blok zincirler arasında varlık aktarımı için bir köprü görevi görüyor. Desteklenen zincirler arasında Solana, Avalanche, Fantom, Celo, Polygon, Ethereum, BSC ve Terra bulunur.

Şu anda 474$ var. DeFiLama verisine göre, Allbridge protokolündeki sözleşmelerde 7 milyon token kilitlendi.

Allbridge, geliştiricilerin protokol üzerinde merkezi olmayan uygulamalar (dapps) oluşturmasına olanak tanıyan API’ler üzerinde çalışıyor.

“Allbridge üzerine kurulu zincirler arası takaslar, herhangi bir ağ arasında herhangi bir varlığı değiştirmenin en kolay yoludur ve kullanıcıların başka bir zincirde bir varlık almak için bir zincirdeki teminattan yararlanabileceği zincirler arası borç verme gibi yeni işlevler sağlar.” dedi Velykyy bir basın açıklamasında.

“Allbridge şimdiden 1 doları aştı. Lansmandan beş ay sonra Solana ekosistemine 7 milyar dolar, Solana DeFi’nin avantajlarının daha fazla token sahiplerine genişletilmesine yardımcı olur. Solana ve Solana Labs’ın kurucu ortağı Anatoly Yakovenko, Allbridge, bunun gerçekleşmesine yardımcı olan altyapı katmanlarından biri” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.