Kripto Haber

Alman Madenci Northern Veri Hisseleri Operasyonel Güncellemenin Ardından Yükseldi

Kuzey Veri hisseleri, kripto madenciliği altyapısı sağlayıcısının Ağustos ayından bu yana 666 bitcoin ve 26.000’den fazla ether çıkardığını söylemesinin ardından Çarşamba günü yükseldi.

  • Madencilere bilgi işlem hizmetleri sağlayan Frankfurt listesindeki firma, Çarşamba sabahı yaklaşık %8,4’lük bir artışla 77 €’ya yükseldi. Geri çekilmeden önce 80 (88 $).
  • Bu, firmanın 2021 Ağustos-Aralık 2021’de 26.554 ether ve Eylül ile yıl sonu arasında 666 bitcoin ürettiğini duyurduğu 2021 operasyonel güncellemesini takip etti.
  • Yalnızca Aralık ayında 227 bitcoin ve 5.740 ether üretti. Northern Veri, etherin “neredeyse yalnızca” yenilenebilir enerjiyle üretildiğini söyledi.
  • Nisan ayında Northern Veri, Teksas’taki veri merkezi operasyonlarını 651 milyon dolara Riot Blockchain’e sattı. Eylül ayında kripto madencisi Bitfield’ı yaklaşık 400 milyon € (450 milyon $) karşılığında satın aldı.
  • Blok tarafından desteklenir. Biri ve Christian Angermayer’in Cryptology Asset Group, Northern Veri, daha önce Almanya’nın mali düzenleyicisi BaFin tarafından 2019’da Teksas madencilik tesisi Whinstone’u satın almasıyla ilgili olarak piyasa manipülasyonu suçlamalarına maruz kalmıştı. Northern Veri suçlamaları reddetti.

Devamını oku: Almanya’nın Tasarruf Bankaları Gelecek Yıl Kripto Ticaretini Başlatabilir: Rapor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.