Bitcoin

Altcoin Yatırımcıları Trade’i Bıraktı: Bu Metotla Kazanıyor!

Ocak ayının %30’luk piyasa düzeltmesi Ethereum ve birden fazla büyük altcoin’in yatırımcılarına büyük kayıplar getirdi. Bu nedenle, birtakım kripto para yatırımcıları daha inançlı ve verimli getiriler için farklı seçenekleri pahalandırıyor. Başkan altcoin projesi Ethereum’un stake mukaveleleri bunlara hoş bir örnek. Uzun vadeli yatırımcılar yalnızca ETH tutmakla kalmıyor, böylelikle beklerken daha fazla coin kazanabiliyor.

Altcoin yatırımcıları neden stake etmeyi tercih ediyor?

Kripto para piyasasında güçlü ayı baskısının hissedilmesiyle birlikte, uzun vade durum almak yahut yüklü ölçüde coin/token biriktirmek isteyenler stake mukavelelerine yöneliyor. Bu, yatırımların tarafını değiştirebilir ve alternatif pasif gelir araçlarına yönlendirebilir. Stake mukaveleleri kısaca, teminat olarak bırakılan coin yahut token’lerle “pasif gelir” imkanı sağlıyor. Fakat, Ethereum staking, yatırım yapmak için vakit harcamadan portföylerini artırmak isteyen yatırımcılar için uygun seçenek olmayabilir. Çinli kripto gazetecisi Wu Blockchain, Ethereum’un ağındaki son durumu paylaşıyor:

ETH 2.0 mevduat kontratında taahhüt edilen ETH sayısı 9 milyonu, rehin oranı %7,5’i aştı ve piyasa bedelinde birinci on içinde yer alabilecek 30 milyar dolar hacme ulaşıldı.

Ethereum staking nasıl yapılır?

Ethereum ağında stake yapabilmek için kullanıcıların doğrulayıcı (validator) olmaları gerekiyor. Doğrulayıcı yazılımı 32 ETH ile etkinleşmektedir. Doğrulayıcılar, ağdaki transferleri işlemekten ve blokları taşımaktan sorumludur. Özetle, Bitcoin yahut Dogecoin üzere madencilik kullanan kripto para ünitelerine misal, burada PoW’deki iş ispatı yeri PoS ile pay ispatına dayalı seçim düzeneği kullanılır.

Altcoin stake etmek ne kadar kazandırıyor?

Ethereum madencileri fonlarını stake ederek yıllık %5,2’ye varan oranlarda geri dönüş alabiliyor. 32 ETH’lik standart teminat ile yatırımcılar yıllık 1,6 ETH kazanabilir. Bu yatırım dezavantajı, stake kontratını onayladıktan sonra fonların çabucak geri çekilememesidir. Bu nedeni, dalgalı piyasa şartlarından yararlanmak isteyen traderları ve yatırımcıları uzaklaşmaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.