Bitcoin

Altın Kurdu Can Sıktı: Bitcoin’in Gerçek Fiyatı 30 Bin Dolar!

Altın hususlarında yaptığı yorumlarla dikkat çeken ünlü analist Peter Schiff’e nazaran Bitcoin (BTC)’in gerçek fiyatı artık 30.000 dolar ve Tether’inki ise 0,72 dolar. Analistin açıklamalarının detayları Kriptokoin.com’da.

Altın kurdu ne dedi?

Tanınan Bitcoin eleştirmeni Peter Schiff, BTC’nin şimdiki fiyatından çok daha düşük bir fiyatı hak ettiğini dillendirerek Bitcoin’e saldırmaya devam etti. Tanınmış Bitcoin eleştirmeni, Euro Pacific Capital CEO’su ve SchiffGold’un kurucusu Peter Schiff, şu anda Bitcoin’in gerçek fiyatının 30.000 dolar ve Tether’in gerçek fiyatının 72 cent olduğunu tez ettiği bir tweet yayınladı. Schiff, Grayscale ve GBTC (Bitcoin Trust hisseleri) satan NAV’a yaptığı %28 indirim hakkında tweet attı. 19 Ocak’ta yatırımcıların Grayscale yoluyla 1 dolar bedelinde bir Bitcoin’i karşılığında 0,72 dolardan satın almalarının daha kolay olduğunu tweetledi. Artık açıklamalarında daha da ileri gidiyor.

Schiff, Grayscale’in Tether’in USDT stablecoini için GBTC satmadığını, yalnızca gerçek dolar için sattığını tweetledi ve bu, GBTC’deki %28 indirimin gerçek nedeni olabilir. USDT en sık kullanılan kripto (USD’nin dijital karşılığı) olduğundan, Schiff’e nazaran Bitcoin’in gerçek fiyatı 42.000 dolar değil 30.000 dolar. Schiff ayrıyeten Grayscale’in indirimi sayesinde USDT’nin 1 dolardan değil 72 sentlik adil fiyattan süreç görmesi gerektiğini tez ediyor.

SchiffGold kurucusunun BTC yerine GBTC (daha ucuz olduğu için) satın almanın daha kolay ve daha makul olduğu savları tartışmalı, zira bir yatırımcı GBTC için asgarî 50.000 dolar ödemek zorunda, bu da sıradan bir yatırımcı için çok büyük bir ölçü olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.