Alt Coin

Altın Takviyeli Bu Altcoin’ler Patladı! Daha Fazlası Geliyor Mu?

Kripto para piyasası son vakitlerde düzeltici fiyat hareketliyle uğraş ediyor. Piyasa felaketine karşın, kripto yatırımcıları için şimdiden çok büyük karlar elde edilen bir yıl oldu. Fakat, çıkarlı bir yıla karşın, altın takviyeli bir küme kripto para ünitesi yakın vakitte duraklayacak üzere görünmüyor. Analist Owie, neden daha fazla artış beklenebileceğini paylaşıyor…

Altın dayanaklı tokenler yükselişte

Altının çok küçük modüllerine sahip olunmasına müsaade vererek, bu altına dayalı enstrümanlar altının likiditesini artırmaya katkıda bulunuyor. Fizikî altın problemi olduğu için, bunun üzere token’ler, yatırımcıların bin yıllık pahalı metale katılması için yeni bir yol açtı. Stablecoin’lerin bağlı oldukları fiat para ünitesinin fiyatını takip etmesi üzere, bu token’ler de bir emtianın, bu örnekte altının fiyatını takip eder. Altın ETF’lerin tersine, paha metal takviyeli kripto paralar, yatırımcıların gerçek bir altın külçesinin bir kısmına sahip olmasına müsaade verirken, ETF’ler öncelikle yatırımcıların altın fiyatına bahis oynamasına müsaade verir. Ek olarak, yatırımcılar altın dayanaklı token’leri istedikleri vakit gerçek altınla değiştirebilir.

Tether Gold (XAUT) ve PAX Gold (PAX), en çok büyüyen iki altın dayanaklı emtiadır (PAXG). Bu iki kripto para ünitesinin, sırasıyla 409 milyon dolar ve 358 milyon dolar bedelinde piyasa bedeline sahip olması, her bir kriptonun güçlü bir büyüme yılı geçirdiğini gösteriyor.

Altınla desteklenen kripto para üniteleri ne kadar kazandırdı?

Kripto piyasası 2021’de birçok boğa koşusuna sahip olmasına karşın, altın takviyeli tokenler piyasadan daha âlâ performans gösterdi. Global kripto piyasası 2021 yılına kadar %150 büyüdü. Altınla desteklenen token piyasası ise birebir vakit diliminde %360’a kadar yükseldi ve PAX ile tüm kripto piyasasının iki katından fazlası geri döndü.

Emtialar tarafından desteklenen öbür kripto paralar da güçleniyor. Gümüş, paladyum ve hatta petrolle temaslı diğerleri da gelişti, lakin hepsi gelişmelerini engelleyen zorluklarla karşılaştı. Bununla birlikte, emtia dayanaklı kriptolar, piyasada bir gelecekleri olduğunu kanıtladı. Kriptokoin.com olarak tahlillerinin paylaştığımız Owie’ye nazaran bu token’lerin gelişimini sürdürmesi beklenebilir ve piyasadaki en karlı kripto yatırım alt kümelerinden biri olma yolunda olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.