Bitcoin

Altın’a Hamle Bitti! Uzman: Bu Sepetlerde Olmalı!

Bitcoin için yırtıcı bir hafta daha geride kalırken varlık yöneticisi Betterment’ten Dan Egan, BTC’nin altın alternatifi olduğunu savunuyor. Öte yandan birinci Bitcoin vadeli ETF’i olan ProShares Bitcoin Strategy ETF’inin gerisindeki isimlerden biri olan Simeon Hyman, yatırımcılara Bitcoin ETF’ine yatırım yapmaları konusunda tavsiyede bulundu. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Uzman: Bitcoin, dijital altın üzere davranıyor

Piyasa kıymeti ile en büyük kripto para ünitesi Cuma günü yüzde 11 artarak iki hafta içinde birinci defa 40.000 doların üzerine çıktı. Birkaç gün evvel, 37.000 doların altına düşmüştü. Lakin Bitcoin değişken kalırken Betterment’ten Dan Egan, BTC’ye yönelik yorumlarını aktardı. Uzman isim, BTC’nin portföylerin bir modülüne dönüştüğünü söylüyor. Uzman, aşağıdaki tabirleri kullanıyor:

Örneğin, Bitcoin, birinci günlerinde, zenginliğe giden ani bir yol olarak görülüyordu. Artık, daha çok bir piyasa müdafaası sağlayabilecek “dijital altın varlığı” üzere davranıyor. Katiyetle altın yahut kıymetli metaller üzere bir alternatife dönüşüyor. Çeşitlendirme ismine portföyünüzde küçük bir ölçü bulundurmalısınız.

Bitcoin’e alternatif yatırım olarak ETF’lere dikkat çekiliyor

Tekrar de, Bitcoin (BTC) fiyatları Kasım ayında belirlenen yüksek düzeylerin hayli üzerinde. Bilindiği üzere öncü kripto para ünitesi, tepede 70.000 dolara yakın süreç gördü. Bitcoin’e alternatif yatırım, ETF alanında bulunabilir. Bitcoin fiyatları, Ekim ayında birinci Bitcoin vadeli süreçleri ETF’i olan ProShares Bitcoin Strategy ETF’nin (BITO) piyasaya sürülmesinin akabinde geçen yıl yükseldi. ProShares’ten Simeon Hyman, bir röportajında, bu vadeli ETF’in hem uzun hem de kısa vadeli yatırımcılar için yararlı olduğunu söyledi. Hyman, aşağıdaki tabirleri kullandı:

Vadeli süreç piyasası, fiyatın daha uygun bir yansımasını sağlıyor ve daha likit. BITO, kendi içinde her gün çok ölçüde süreç yapıyor ve bunun üzerinde de opsiyonlar var. Vadeli süreç piyasası, bu vadeli süreçlerin fiyatına yaklaşan birden fazla borsayı gösterir. Bu durumu, Bitcoin vadelilerini epey cazip bir kıymet teklifi yapan ETF yapısıyla birleştirdiğinizde kıymetli avantajlar var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.