Bitcoin

Amerikalı İnternet Ünlüsü: Bu Kripto Paradan Almadıysanız Aptalsınız!

Amerikalı internet ünlüsü Dave Portnoy, birkaç gün evvel açıkladığı 1,1 milyon dolar bedelinde 29.5 adet BTC alımıyla piyasaya geri döndü. Bunun yanında Portnoy, portföyünün bir kısmını Bitcoin’e ayırmayanlara “aptal” olarak itham ediyor. Tıpkı vakitte Barstool Sports’un kurucusu olan Portnoy, yıllar boyunca Bitcoin hakkında farklı açıklamalar yapmıştı. Tecrübesizliği nedeniyle sermayesinin bir kısmını kripto para piyasasında eriten internet fenomeni, bundan Bitcoin satmayacağını söylüyor. Ayrıntılar Kriptokoin.com‘da.

Dave Portnoy, kripto yatırımı hakkında neler söyledi?

2020’de Winklevoss ikizleri, Portnoy’un birinci BTC yatırımını yapmasına yardımcı oldu. Akabinde küçük bir düşüşte Portnoy panikle portföyünün hepsini sattı. Topluluk ortasında alay konusu olan Portnoy, Bitcoin’den anlamadığı için sattığını söylüyor. Yakın tarihli röportajında kripto para ünitelerine inancının tam olduğunu da paylaştı:

Ancak şunu anladım, Bitcoin burada kalacak. Hiçbir yere gitmiyor. Yaygın olarak benimsenmiştir. Ana kurumların piyasaya girdiğini görüyorsunuz. Gelecek bu.

Dave Portnoy’un Bitcoin ve Safemoon deneyimi

Portnoy tüm Bitcoin yatırımını birinci defa tasfiye ettiğinde, uğraştığı sayılar şunlardı:

Portnoy bir gün sonra, 1.250.000 dolarlık birinci yatırımından 20.000 doları kaybettiğini açıkladı, bu da yalnızca %1,6’ya tekabül ediyor. Kripto para alanındaki birçok kişi, Portnoy’un süratli ve değişken Bitcoin piyasası için ne kadar hazır olmadığına dikkat çekerek sayıya atıfta bulundu.

Portnoy, Safemoon’u satın aldığında şunları vaat etti:

Asla Bitcoin almam. Asla asla, bununla ilgili hiçbir şeye inanmıyorum. Fakat bunun karlı olduğunu düşünüyorum ve sonsuza kadar yükselmeye devam etmesine yetecek kadar buhar olduğunu düşünüyorum. Fakat bunun altında yatan ıvır zıvırı satın almıyorum.

Portnoy, alay konusu olduktan sonra duruşunu ikiye katladığını ve arkadaşlarını borsaya çekmeye çalıştığını da paylaştı:

Arkadaşlarıma borsaya dahil olmaları için yalvarıyorum. Bitcoin (BTC) çamura saplandı. Sana yol göstereyim. Kriptoya daha sonra döneceğiz. Şimdi grev vakti ve zayıf eller için vakit yok! Harekete geç!

Piyasa bedeline nazaran en büyük kripto para ünitesi yazım sırasında 41,347.28 dolardan süreç görüyor. Geçen haftaya nazaran %9 daha üstte.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.