Alt Coin

Analist, 2022’de Yükselecek GameFi Coin’lerini Açıkladı!

2022’ye yaklaşırken kripto piyasası nereye gidiyor? Kriptokoin.com olarak, analist Mike Ermolaev’in en umut verici GameFi coin projeleri olarak gördüğü projeler üzerinde duracağız. İnançlarını Bitcoin‘in yıl sonuna kadar 100.000 dolara yükseleceği kestirimine sabitleyen kripto yatırımcıları, yıl bitmeden Noel Baba rallisi olmayacağı gerçeğiyle kendilerini uzlaştırmak zorundalar üzere görünüyor. Kasım ayında 69 bin doların üzerine çıktıktan sonra, Bitcoin fiyatı büyük ölçüde geri çekildi ve artık 50 bin işaretinin üzerinde tutunmak için çaba ediyor ve öteki kripto para ünitelerini de beraberinde çekiyor.

Piyasa canlanacak üzere

Bununla birlikte, net bir eğilim göremediğimiz ve piyasanın nasıl davranacağını anlamamıza yardımcı olacak güçlü temeller olmadığında teknik tahlil devreye girer. Dehşet yahut heyecan üzere hisler tarafından yönlendirilen piyasanın psikolojisi nedeniyle fiyat dalgalanmalarında ekseriyetle tekrarlayan kalıplar vardır. Teknik tahlil, eğilimleri keşfetmek için bu hisleri ve müteakip piyasa hareketlerini belirlemek için grafik modellerini inceler. Kripto para Fear & Greed Index (Korku ve Açgözlülük Endeksi) birkaç gün evvel 27’ye düştü, fakat şu anda 40’ta. Hala bir kaygı bölgesi olmasına karşın, bu sağlam bir satın alma fırsatı olabilir. Mevcut BTC fiyat modeli, Mayıs ayından Temmuz 2021’e kadar şahit olduğumuz konsolidasyon basamağına benziyor. Zayıflığın Ocak ayının başına yahut 2022 Şubat ayının sonuna kadar sürmesi olası ve akabinde onu yeni doruklara çıkaracak bir BTC rallisi görebiliriz.

Bu ortada, blockchain oyunu ve DeFi’nin bir karışımı olan 68 milyar dolarlık GameFi coin sanayisi yükselişte ve daha geniş kripto pazarındaki berbat havanın ortasında bile 2022’de süratli büyümesini sürdürmesi bekleniyor. Şu an itibariyle, mevcut cüzdanların çoğunluğu – 1.12 milyon – blockchain oyunlarına bağlı. Play to earn segmenti, oyuncuların oyun aktiflikleri için oyun içi varlıkları satın almak için kullanılabilecek yahut başka kripto para üniteleri yahut borsalarda fiat ile takas edilebilecek tokenler kazanmalarına imkan tanıyan meta bilgi deposu anlatısıyla güçlendirildi. GameFi oyunları iki tipe ayrılabilir: Likit madencilik oyunları ve büsbütün madenciliğe dayalı oyunlar. Likit madenciliği oyunlarında, kullanıcılar oyuna başlamadan evvel tokenleri yahut NFT’leri taahhüt etmelidir, meğer ikinci oyun çeşidinde oyuncular çabucak başlayabilir ve karla satılabilecek oyun gereçleri yahut NFT ekipmanı alabilir.

Bilmeniz gereken GameFi coin projeleri

Bir GameFi projesinin başarılı olması için, etkin kripto cüzdanlarının sayısının, süreç hacminin ve oyunun kıymetinin artmaya devam etmesi çok kıymetli. Oyunlar kategorisindeki en uygun DApp’ler, artmaya devam eden eşsiz cüzdan adreslerine nazaran sıralanmıştır, bu nedenle onları güçlendiren tokenlerin de gelişeceği mantıklıdır.

Splinterlands (SPS). Splinterlands, son 30 gün içinde akıllı kontratlarıyla etkileşime giren 315.447 eşsiz cüzdan adresi ve 664.862 dolar toplam varlık pahası ile en tanınan oyun. Bu, finansal olmayan tokenler olarak fonksiyon gören kartları ve Pokemon kartlarını ve World of Warcraft karakterlerini anımsatan dizaynıyla, tahsil edilebilir bir kart oyunudur. Oyun boyunca, çok sayıda öykü anlatımıyla mistik bir dünya ortaya çıkıyor. Bu oyun Steem blockchaini üzerine heyetidir ve yüksek süratli süreçler sunar. Splinterlands, HIVE blok zincirine dayalı olmasına karşın, Splinterlands’in tokenize edilmiş varlıkları, Splinterlands WAX köprüsü aracılığıyla WAX blockchainine aktarılabilir. Şu an itibariyle, SPS tokeni 0.221667 dolar olarak fiyatlandırıldı ve genel pazarın zayıf olması nedeniyle yükselmiyor, lakin analist Mike Ermolaev’e nazaran projenin popülaritesi gelecek yıl güçlü çıkarlara yol açabilir.

DeFi Kingdoms (JEWEL). DeFi Kingdoms bir oyun, DEX, likidite havuzu ve tümü nostaljiyi tetikleyen fantezi piksel sanatında yapılan, ender bulunan yardımcı program odaklı NFT’ler için bir pazar. Son 30 gün içinde DeFi Kingdom’ın akıllı mukaveleleriyle etkileşime giren eşsiz cüzdan adreslerinin sayısı, bir evvelki aya nazaran %439 artışla 286.539’a ulaştı. JEWEL tokeni, yazı yazılırken son 7 gün için %21 artışla 14.95 dolardan süreç gördü ve aylık %94’lük bir artış kaydetti.

MOBOX: NFT farmer (MBOX). Bu oyun platformu, oynaması fiyatsız ve kazanmaya dayalı bir model oluşturmak için randıman çiftçiliği ve çiftçilik NFT’lerini birleştirir. Oyun, son 30 gün içinde bir evvelki aya nazaran %30 artışla 200.916 eşsiz cüzdan adresine ve 175.456.016,93 dolar bakiyeye sahipti. Son denetim itibariyle, MBOX tokeni son 24 saatte %6.3 ve son 7 günde %19 artışla 6.12 dolardan süreç görüyordu.

X world games (XWG). X World Games, NFT pazarına sahip BSC ağında, temalı bir oyun DApp’idir. Oyuncular, gelişmiş oyun oynama ve kazanma sistemlerine ek olarak, oyunun oyun hacminden elde edilen uzun vadeli gelirlerle kendilerine yarar sağlaması beklenen NFT varlıklarını edinebilirler. Kullanıcı tabanı son 30 günde %159.72 artarak 180.112’ye yükseldi ve DApp’in akıllı mukavelelerindeki varlıkların toplam pahası 2.909.449.32 dolar olarak geldi. Projenin XWG jetonu, yazı yazılırken 0,0969 dolardan süreç gördü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.