Alt Coin

Analist 3 Neden Verdi: Bu Altcoin 2022’de Rekor Kırabilir!

En güçlü Ethereum rakiplerinden Solana (SOL) elbet yılın üstel büyümelerinden birini kaydetti. Saniyede 50.000 süreç gerçekleştirebilen Blockchain, bu yıl kilitli toplam bedeline 600 milyon dolar daha ekledi ve 40’tan fazla merkezsiz uygulamayla 15 milyar doların üzerinde TVL rekoru kırdı. Analist Marcel Pechman’a nazaran 3 kıymetli gelişme sayesinde altcoin projesi 2022’yede damga vurabilir. İşte ayrıntılar…

Altcoin projesine karşı güçlü bir kurumsal iştah var

Solana’nın piyasa kıymeti, her biri 26 milyar dolarlık piyasa kıymeti olan Avalanche ve Terra’nın iki katından fazla. Altcoin projesine yapılan yatırımlar ortasında, Solana Labs tarafından 314 milyon dolarlık özel token satışından Solana’nın DEX projesi Orca tarafından Eylül ayında 18 milyon dolarlık bağış toplamaya kadar uzanan heyecan verici bir dizi kurumsal yatırım bulunuyor. Ayrıyeten, Solana’nın etkin kullanıcı sayısı Ethereum’u geçmek üzere.

Solana üçüncü en büyük vadeli süreç piyasasına sahip

Solana şu anda türev mukavelelerinde en alakalı metrik olan üçüncü en büyük vadeli süreç açık konumunu elinde tutuyor. 8 Kasım’daki 1,9 milyar dolarlık tepeden düşüşe karşın, mevcut 860 milyon dolarlık vadeli süreç açık durumu Solana’yı büyüklük bazında üçüncü türev piyasası yapıyor. Örneğin, Binance Coin (BNB) vadeli süreçleri 520 milyon dolar tutarken, onu 430 milyon dolar ile Terra (LUNA) takip ediyor.

Solana, TVL, kullanıcılar ve türev piyasalarında önder

Solana’nın on-chain bilgi ve türev piyasalarından gelen etkileyici ölçüde aktivitesi de var. Ağın TVL’si son altı ayda 15 kat arttı ve Solana’nın DApps kullanıcıları, Ethereum ağındaki kullanıcıların neredeyse yarısına ulaştı. Analiste nazaran Solana, TVL, faal kullanıcılar ve türev piyasalar ölçütünde Terra, Avalanche ve Polygon üzere rakiplerle açığı süratle kapatıyor. Kriptokoin.com olarak tahlillerini paylaştığımız Marcel Pechman, listelediğimiz 3 faktörle Solana’nın 2022’de ek artış gösterebileceğini düşünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.