Alt Coin

Analist, 5 Altcoin Belirledi: İzleyin, Büyük Kâr Getirebilirler!

2021 elbet kripto sanayisinin olgunlaştığı yıldı. Kesim evvelki yıllara nazaran daha fazla yatırımcı kaydetti ve piyasaya bol bol yeni altcoin sürüldü. Uzmanlar, ETH ve Ethereum tabanlı birçok coin’in BTC’den daha yeterli performans gösterdiği mutabakatına varıyorlar. Bir uzman, 2022’de dikkat edilmesi gereken ve kimileri Ethereum tabanlı toplam 5 altcoin’in listesini yaptı. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

2022’de dikkat edilecek birinci 3 altcoin: ETH, MATIC, MANA

FXEmpire analisti Oluwapelumi Adejumo’ya nazaran Ethereum hakkında tartışmadan ETH tabanlı coin’ler hakkında konuşulamaz. ETH 2021’de düzgün bir büyüme kaydetti ve yüzde 500’den fazla kazandı. Büyümesi geçen yılın tüm çeyreklerinde Bitcoin’i geride bıraktı. Analiste nazaran ETH, DeFi ve metaverse ile başka coin’lerle büyük bir bağa sahip ve bu da nihayetinde 2022’de fiyatını artırmaya yardımcı olabilir. Ayrıyeten merakla beklenen ETH 2.0’ın da kriptonun bedelinde büyük bir yol oynayacağını düşünüyor.

İkinci olarak Hindistan’ın kripto milyarderleri Sandeep Nailwal, Jaynti Kanani ve Anurag Arjun tarafından ortaklaşa kurulan Ethereum Layer-2 ölçekleme tahlili Polygon’un mahallî para ünitesi MATIC’e dikkat çekiliyor. Polygon, yüksek gas fiyatlarını çözmek ve Blockchain’i başka ağlarla birlikte çalışabilir hale getirmek için Ethereum’a entegre edilmiş çok zincirli bir ekosistemdir. MATIC, bir yılda yüzde 11,026’dan fazla çıkar kaydederek 2021’in en güzel performans gösteren kripto para üniteleri ortasında yer aldı.

Analistin listesinde üçüncü sırada, metaverse platformu Decentraland’in MANA tokenı yer alıyor. Platformda kullanıcılar, inşa edebilecekleri, gezinebilecekleri ve para kazanabilecekleri sanal topraklar satın alabilirler. Platform, Ariel Meilich ve Esteban Ordino tarafından oluşturuldu ve 2017’de bir ICO’nun akabinde 2019’da piyasaya sürüldü. 2020’de halka açık hale geldi. Decentraland’in iki tokenı vardır: LAND (NFT) ve MANA (ERC20 tokenı). Kullanıcılar, platformda giyilebilir aygıtlar, avatarlar, isimler vb. satın almak için MANA’yı kullanabilir. Altcoin, pahada yüzde 2.000’in üzerinde bir artışla geçen yılın en uygun performans gösteren varlıklarından biriydi. Analiste nazaran NFT ve metaverse’e olan ilgi ile bir arada büyümesi durmayacak üzere görünüyor.

UNI ve LINK’e de dikkat çekildi

Analist, dördüncü olarak merkeziyetsiz bir borsa olan Uniswap’e (UNI) dikkat çekiyor. Bir sipariş defteri olmadan kripto takasını aktifleştirmek için otomatik bir piyasa yapan kullanır. Bu modelde, likidite sağlayıcıları tokenlarını akıllı mukavelelere yatırır. Likidite havuzu, sağlayıcıların süreç fiyatlarının yüzde 0,3’ünü kazanmasına imkan tanıyan fiyat teklifini otomatik olarak belirler. 2021’in başında UNI’nin bedeli 5 dolardan azdı, lakin yılı 17 dolardan kapattı. Analiste nazaran bu büyüme modeli coin’in uzun vadeli pahasını gösteriyor. Son vakitlerde düşmesine ve şu anda 16 dolar civarında süreç görmesine karşın analist, hala en düzgün 25 kripto para ünitesinden biri olduğuna dikkat çekiyor.

Son olarak, gerçek dünya bilgilerini çevrim içi sistemlere entegre etmek emeliyle oluşturulan oracle ağı Chainlink’in LINK tokenı listede yer alıyor. Akıllı mukavelelerin kullanımı, LINK’in bedelini artıran şeylerden biridir. Ne kadar akıllı kontrat kullanılırsa, LINK bedeli o kadar yüksek olur. Kripto paranın bedeli bir yıl öncesine nazaran ikiye katlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.