Bitcoin

Analist: Bitcoin Tarihte En Fazla Satılmış 4. Seviyede!

Analiste nazaran içinde bulunduğumuz devirde bir metrik, Bitcoin (BTC)’in tarihteki “en fazla satılmış 4. seviyesinde” olduğunu gösteriyor. “Kuruluşa nazaran ayarlanmış uyku hali akışı” tarihî olarak Bitcoin pazarındaki potansiyel fiyat tabanlarını işaretlemek için kullanılmış bir metrik. Detaylar Kriptokoin.com’da.

Bitcoin için tarihi düzeyler

Bitcoin, 40.000 doların altına düşmesinden bu yana satış baskısı ile uğraş etmeye devam ediyor, yakın vakitte 39 bin dolara yakın bir sıçrama ve akabinde Perşembe günkü gerileme onu bir defa daha 37 bin doların altına itti. Bitcoin Intelligence podcast’ine konuk olan ve 70.000’den fazla yatırımcıya bir bülten yazan tanınan bir analist olan Will Clemente, mevcut fiyat düzeylerinin BTC’yi potansiyel olarak büyük bir geri dönüş hareketi pozisyonuna getirdiğine inanıyor. Analiste nazaran, referans dijital varlık, tarihteki en fazla dördüncü çok satım düzeyinde süreç görüyor. Ve muhtemel bir yükseliş eğiliminin göstergesi olarak hangi metriğe bakıyor? Bitcoin’in varlık ayarlı uyku hali akışına işaret ediyor. Analist “Bitcoin şu anda dormansi akışına nazaran tarihinde en fazla satılan 4. periyotta. Dolar-maliyet ortalamasının bu alana daha ağır gelmesi, muhtemelen uzun vadeli yatırımcı için en âlâ yaklaşımdır” diye tweet attı.

Varlık ayarlı uyku hali akışı nedir? Dormancy akışı, temel olarak, zincir üzerinde her gün taşınan eski kripto paraların mı yoksa yeni kripto paraların mı olduğunun bir ölçüsüyle ilgilidir. Yüksek sayılar eski kripto paraların hareket ettiğini, düşük sayılar ise çoğunlukla yeni kripto paralar olduğunu gösteriyor. Kuruma nazaran ayarlanmış uyku hali akışını elde etmek için, kripto paranın yok edilen pahası (uyku akışı) piyasa bedeline bölünür. Grafiğe nazaran, kasım doruğundan bu yana uyku hali akışı kıymetli ölçüde düştü ve kurum ayarlı pahalara sahip. Şu anda, gösterge 200.000’in altında ve bu kadar düşük kıymetler sadece 2011, 2015 ve 2019 olmak üzere öbür üç durumda kaydedildi. Tarihî olarak, piyasa, en son Mart 2020 ve Ocak 2022’de olmak üzere, kuruluşun düzeltilmiş uyku hali kıymetlerinin 250.000’in altına düşmesinden sonra yükseldi. Bitcoin, evvelki hadiselerin her birinde yeni tepelere yükseldi ve emsal bir yörünge, tabanın mevcut fiyat aralıklarında olduğu manasına gelir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.