Bitcoin

Analist, Bitcoin ve Altcoin’ler İçin Güzel ve Berbat Haberleri Sıraladı!

Bitcoin ve tüm kripto para piyasası çift haneli kayıplarda, birçok altcoin 38 bin dolar takviyesinin kırılmasıyla kırmızıya döndü. Bu piyasanın sonu mu? Bir ayı piyasasının başlangıcı mı? En son Youtube yayınında, kripto analisti ve teşebbüsçü Joe Parys, kimi uygun ve makus haberleri güncelledi. Analistin beklentilerini Kriptokoin.com okuyucuları için derledik.

Bitcoin ve altcoin piyasası için berbat haberler

Makûs haber, piyasa genelini saran çift haneli kayıplar. Geçen haftaya nazaran Bitcoin %18, Ethereum %27, Cardano %24, Solana %35 bedel kaybetti. Bitcoin sert düşürüyor ve 34 bin dolar bölgesini bile güç koruyor. Analiste nazaran 30 bin dolar kırılırsa sıradaki dayanaklar 25 bin, 20 bin ve akabinde 10 bin. Bunu tetikleyen iki ana sebep var:

  • Sebep 1: Rusya Merkez Bankası, kripto madenciliği ve ticaretine genel bir yasak getirmeyi teklif ediyor ve fiyat, 2020 çöküşünden bu yana RSI’da görülen en çok satım düzeyine kadar düştü.
  • Sebep 2: SEC, MicroStrategies’in Bitcoin muhasebesini reddediyor. MicroStrategy, Bitcoin’in en büyük sahiplerinden biridir. Lakin SEC, Bitcoin ile çıkarlarını ve kayıplarını nasıl raporladıklarından şad değil.

Yeterli haberler

Uygun haberlere gelince, piyasanın geri döneceği birçok analistin ortak kanısı. Daha öncede yaşandığı üzere düşüş uzun sürebilir. Piyasanın ATH düzeylerinden uzaklaştığı vakitler fırsat olarak görülen yerdir. Şuanda bile birçok metaverse ve NFT odaklı altcoin projesi erken yatırımcı olma bahtı tanıyor. Analist Joe Parys, kendi tabirleriyle şunları söylüyor:

Artık bunu söylemek delice geliyor lakin uzun vadede talih her vakit var. Bu yılın sonuna kadar potansiyel olarak 100.000 dolar fiyatlı Bitcoin görebileceğimize inanıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.