Bitcoin

Analist: Bitcoin’i Önümüzdeki Günlerde Bu Düzeylerde Bulabilirsiniz!

Yaygın olarak takip edilen kripto analisti Justin Bennett, Bitcoin (BTC) için büyük bir ralli görülmesinin, önümüzdeki günlerde çok muhtemel bir senaryo olduğunu söylüyor. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Justin Bennett: Bitcoin 50-53 bin dolara çıkabilir

Bennett, BTC’nin tarihi fiyat hareketindeki formasyonlara bir göz atıyor. İncelemelerinin, piyasa bedeline nazaran en büyük kripto para ünitesi için yüzde 20-30’luk bir ralliyi gösterdiğini tez ediyor. Bennett, 2021’in başlarından bu yana, Bitcoin ne vakit büyük bir fiyat düşüşü görse, ralliden sonraki günlerde yahut haftalarda çoklukla bu noktanın altına düştüğünü söylüyor. Analiste nazaran, BTC bu sürecin dalgalanmaya hazır olduğu evrede olabilir. Bennett, aşağıdaki sözleri kullanıyor:

2021’in başından beri, tasfiye fitilinin altına düştükten sonra daha yükseğe hareket ediyoruz. Her seferinde bu meydana geldi. BTC için ortalama hareket yaklaşık yüzde 63’tü. En azı Nisan ayında buradaydı ve yaklaşık yüzde 27 düzeyinde idi… Burada neyin mümkün olduğuna dair bir fikir edinmek için geçmiş fiyat hareketini kullanırsak ve en düşük düzey olan 40.000 dolara bakarsak… Yüzde 27 civarında küçük bir hareket elde edersek bu, piyasayı 50.000 dolara getirir. Bu aslında çok mantıklı olurdu zira biliyoruz ki 50.000 ile 53.000 dolar ortasındaki bu alanın kıymetli olması beklenen.

Bennett, satıcıların bu aralığı direnç olarak savunacakları göz önüne alındığında, 50.000 ila 53.000 dolar ortasında bir fiyatın bir ralli gayesi olarak mantıklı olduğunu söylüyor. Bununla birlikte, Bitcoin’in evvel 45.600 dolarlık işareti kırarak rallisini başlatması gerektiğini söylüyor. BTC’den, önümüzdeki birkaç hafta boyunca 45.600 dolar ve potansiyel olarak 50.000-53.000 dolara bir hareket beklediğini belirtiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.