Alt Coin

Analist, Boğa Döngüsü Başlatacak Altcoin’in İsmini Verdi!

Tanınan Youtube kripto analistlerinden Benjamin Cowen, oracle ağı Chainlink’in (LINK) trendindeki son durumu tahlil etmek için LINK/BTC çiftinin grafiğine göz atıyor. Analiste nazaran altcoin BTC karşısında boğa rallisini başlatabilecek bir pozisyonda olabilir. Bu yazıda, Cowen’in son Youtube görüntüsündeki trend tahlillerine göz atalım.

Altcoin Chainlink (LINK) için tabanlar doğrulandı mı?

685.000 YouTube aboneli Benjamin Cowen, yakın tarihli bir strateji oturumunda, mevcut satış baskısı piyasa geneline yayılırken Chainlink’in “ışık” olduğunu söylüyor. Analiste nazaran Chainlink’in performansı, Bitcoin’in (BTC) fiyat hareketiyle aykırı orantılı. Cowen, LINK/BTC grafiğine göz attığı oturumun bir kısmında şu trend tahlillerini paylaştı:

2019 ve 2020’de kendimize sorduğumuz şeylerden biri, Bitcoin düşüş eğilimindeyken ve Bitcoin yana yanlışsız giderken LINK’in düzgün durumda olduğunu bildiğimizdi. Fakat Bitcoin yükselişe geçtiğinde LINK’in ne yapacağını bilmiyoruz. Artık sorunun yanıtını aldık. Daha evvel bilmiyorsak, artık tüm sorular bir kenara bırakıldı. Bitcoin yükseliş gösteriyorsa, LINK/Bitcoin büyük olasılıkla kan kaybedecek.

Kriptokoin.com olarak tahlillerini aktardığımız Cowen ayrıyeten, Bitcoin’in ATH olan 69.000 dolardan yaklaşık %40 geri çekilmesiyle Chainlink’in artık önde gelen kripto para ünitesine (LINK/BTC) karşı boğa döngüsünü başlatabilecek bir pozisyonda olduğunu söylüyor:

Sahiden dağıldığımızı görebilirsiniz (LINK/BTC). Üst hakikat kırıldık. Log ölçeğinde bakarsak, bu türlü görünüyor. Yani piyasaya bu türlü baksanız bile, log ölçeğinde bile hala kırıldığımızı tez edebilirsiniz. Artık doğal ki haftalık kapanışları görmek istiyoruz. Yalnızca bir fitil olmasını istemiyoruz.

  • Piyasa pahasına nazaran 16.en büyük kripto para ünitesi Chainlink (LINK), yazım sırasında 27 dolar civarında süreç görüyor ve Cowen’in grafiğinde haftalık mum %40’lık karını 9 Ocak’ta sürdürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.