Alt Coin

Analist: Bu 4 Altcoin’e Bakın! Ayı Piyasasında Değiller

Kripto para analisti Nicholas Merten, Cardano (ADA), Binance Coin (BNB) ve başka iki altcoin projesinin performansının; kripto piyasalarının şimdi ayı bölgesinde olmadığının delili olduğunu söylüyor. Pekala, analistin bahsettiği altcoin’ler hangileri? Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Nicholas Merten: Altcoin piyasasının şimdi düşüşe geçmedi

Yeni bir görüntüsünde Merten, bir kripto piyasasında ayı piyasasının, yani düşüş piyasasının ana özelliklerinden birinin altcoin’lerin Ethereum’a (ETH) karşı kıymet kaybetmeye başlaması olduğunu söylüyor. Son bir ayda Cardano-Ethereum çiftinin (ADA/ETH) yüzde 30’un üzerinde ralli yaptığına ve fiyat hareketi belgisiz görünse bile altcoin’ler için sağlıklı yatırımcı iştahına işaret ettiğine dikkat çekiyor. Merten, aşağıdaki sözleri kullanıyor:

Yaklaşık bir ay evvel, Aralık ayından bu yana ADA/ETH’nin burada yaklaşık yüzde 33’lük bir atak yaptığını görebiliyoruz… Genel olarak Ethereum’a karşı yaklaşık yüzde 30’luk bir ataktan bahsediyoruz. Bu biraz ilginç… Genelde ADA’nın Ethereum’dan daha çok bedel kaybedeceğini düşünürdünüz.

Merten, Binance Coin’in Ethereum çiftinin (BNB/ETH) de birebir kıssayı anlattığını söylüyor. “0.16 ETH yahut 521 dolar direncinin üzerine geri dönersek, hakikaten daha yüksek bir hareket görmeye başlayabiliriz. Ethereum’a karşı büyük bir düşüş görmüyoruz,” sözlerini kullanan analist; geçtiğimiz yıl büyük kazanımlar elde etmesine karşın, akıllı kontrat platformu Avalanche’ın (AVAX), genel olarak ETH’ye karşı hala yükseliş eğiliminde olduğunu söylüyor.

Adil olmak gerekirse, tablo kötü görünmüyor. Tarihî dirençli bir aralık. Bu aralığın (97 dolar) üzerine çıkılırsa, bence hoş bir haftalık kapanışla AVAX, Ethereum’a karşı büyük vakit kazanmaya devam edebilir.

Merten’e nazaran Ethereum rakibi Solana (SOL) da ETH’ye karşı düzgün bir gayret veriyor. SOL/ETH’nin esnek göründüğünü söylüyor, bu da Solana’nın boğa döngüsünde öteki bir ayağı ateşleme talihine sahip olduğunun bir işareti olabilir. Analist, SOL’un ETH’ye karşı sakin olduğunu, fakat büyük bir satış görülmediğini; Solana sahibi olsa panik yapmayacağını söylüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.