Alt Coin

Analist, Büyük Karlar Sağlayabilecek 10 Metaverse Coin’i Listeledi!

Metaverse coin projeleri ve oyna-kazan oyunları, nispeten yeni bir kavramdır – lakin popülerlikleri süratle artmakta. Yeni konseptleri denemekten hoşlanan etkin bir oyuncu olan Jake Browatzke, oynaması eğlenceli olurken hangilerinin daha çok para kazandırdığını belirlemek için farklı metaverse’lerle uğraşıyor. Tecrübelerini paylaşan Browatzke, metaverse alanına yönelik niyetlerini aktarıyor. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Âlâ bir metaverse belirlenirken göz önünde bulundurulacak faktörler

Browatzke, tecrübelerinin birçoklarını YouTube’da On Chain Gaming hesap ismi altında paylaşıyor. 100.000’den fazla abonesiyle, oyna-kazan metaverse’lere adanmış en büyük kanallardan biridir. Test edilecek sonsuz sayıda platform olsa da Browatzke, bir metaverse’ün uzun ömürlü olup olmayacağını belirleyen iki kıymetli şeyin olduğunu söylüyor: potansiyel kazanmak ve keyif almak.

Bilhassa keyif almayı ağır bir biçimde vurgulayan Browatzke, platformu kullanan beşerler yalnızca çıkar için giriyorsa, mükafatlarını aldıklarında, muhtemelen parayı çekeceğini; bunun da, daima olarak paha kazanacak bir ekosistemi desteklemeyeceğini düşünüyor. Bu tıpkı vakitte tokenlarını kolaylıkla kazanılabileceği bir platformun da sürdürülebilir olamayacağı, zira tıpkı vakitte enflasyona da yol açacağı manasına gelir.

Browatzke ve takımı, beta test basamağında olan ve erkenden benimseyenlerin oyun oynamasına müsaade veren yeni metaverse’leri deneyimleme bahtına sahip olduğunu, bu biçimde birkaç platformu test edebildiğini söylüyor. Tekliflerini bir listede toplayan Browatzke, “Bu listede bahsettiğim tüm bu oyunlar bu yıl çıkıyor. Bu yüzden hepsinin 2022’nin 1. ve 4. çeyreği ortasında piyasaya sürülmesi planlanıyor” dedi.

2022’de piyasaya sürülecek en uygun metaverse’ler ve metaverse coin projeleri

Browatzke’nin her oyuncunun dikkat etmesi gerektiğine inandığı ana platform Gala Games. Bu projede, direkt ve büyük paydaşlıklar aracılığıyla inşa edilen birden fazla oyun var. Bunlardan biri, ünlü The Walking Dead serisi olacak. Browatzke’nin Gala Games’te önerdiği öteki oyna-kazan oyunları Mirandus ve Last Expedition oldu.

Town Star da birebir biçimde FarmVille’e emsal bir konsepte sahip bir Gala oyunudur. Browatzke geçen ay bu oyunla uğraştığını kaydetti. Ocak ayının birinci haftasında bu oyundaki mükafatlar değişse de süreç kayıtlarına nazaran günde yaklaşık 264 TOWN tokenı elde edilebiliyordu. Bu, TOWN’un mevcut 0,56 dolarlık süreç fiyatında yaklaşık 148 dolara eşdeğerdi. Browatzke, oyunlarda, NFT ne kadar kıymetliyse, o kadar fazla yarar potansiyeline sahip olduğunu kaydetti. Fakat ne kadar öderseniz ödeyin, bu fiyatı geri almanızın yaklaşık altı ay ila bir yıl sürebileceğini söylüyor.

Axie Infinity öbür bir tanınan platformdur. Web sitesine nazaran halihazırda 2,8 milyon günlük etkin kullanıcısı var. Bu oyun, Battles V2 (Axie Infinity: Origin) ve Axie Land Game Play isimli, platformunu yeni oyuncular için daha süratli ve daha kolay hale getirecek yeni çıkacak iki sürüme sahip. Browatzke, fiyatsız bir seçeneğin de piyasaya sürüleceğini belirtiyor.

Savaş temalı bir oyun olan Big Time, favorilerinden bir başkası. Browatzke’nin bu projede en çok sevdiği şey, Decentraland’ın geliştirilmesine yardımcı olan CEO’su Ari Meilich de dahil olmak üzere gerisinde güçlü bir takıma sahip olması. Denetim edilmesini önerdiği ek oyunlar ortasında Champion’s Ascension, Guild of Guardians, Embersword, The Sandbox ve Illuvium yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.