Alt Coin

Analist, Cardano Yatırımcılarını Uyardı: Kırmızı Bayraklar Var!

Yakından takip edilen kripto analisti InvestAnswers, altıncı en büyük kripto para ünitesinin temel zayıflık belirtileri gösterdiğini söyleyerek Cardano (ADA) yatırımcılarına bir ikaz yayınlıyor. Bu yazıda, altcoin projesinin on-chain metriklerini inceliyoruz.

Cardano yatırımcıları kısa vadeli düşünüyor

Yeni bir görüntüde, kripto analisti InvestAnswers, Cardano’nun sahiplerine karşı spekülatör tablosuna baktığını ve bilgilerin akıllı kontrat platformu için umut verici görünmediğini söyledi. Analist ADA’nın on-chain metriklerine dair şunları söylüyor:

Cardano Blockchain baktığımızda, bunların büsbütün yanlışsız olduğunu varsayıyorum, lakin uzun vadeli Cardano sahiplerinin yüzdesinin çok düşük olmasına şaşırdım. Cardano sahiplerinin sırf %6,95’i bir yıldan fazla Cardano’ya sahip. Bu, 12 ay yahut daha kısa bir müddettir sahip oldukları ve %25’inin etkin trader olduğu manasına gelir.

Analist ADA için ikinci kırmızı bayrağı paylaşıyor

Sırada, analistin kırmızı bayrak sinyalleri veren Cardano’nun etkin adres sayısını inceliyoruz. Kriptokoin.com tahlillerini aktardığımız InvestAnswers, ADA ve ETH ağlarını karşılaştırıyor:

Artık faal adreslere bakalım. Araştırmanız gereken bir öbür değişik istatistik. Yalnızca adres sayısı değil, on-chain’in üç milyon adresi var fakat etkin olanlar yalnızca %4. Ve Ethereum’la oranladığınız, 66 milyon adresleri olduğunu unutmayın. Çok sayıda uzun vadeli sahiplerine karşın, yeterli seviyede aktiviteye sahipler.

Google trendlerine bakıldığında, kripto stratejisti ferdî yatırımcıların şu anda altıncı en büyük kripto paraya çok az ilgi gösterdiğinin altını çiziyor:

Öyleyse Google trendlerine bakalım. Beşerler Cardano’yu umursuyor mu? Google trendleri, global olarak, son 12 ayda, bir yılın en düşük düzeylerine geri döndük. Bu da kimsenin Cardano ile ilgilenmediği manasına geliyor.

Kripto analisti Cardano’nun beklentileri konusunda düşüşte olsa da, öteki kripto stratejisti Capo, ADA’nın 1,20 dolarlık alanı takviye olarak muvaffakiyetle tekrar test ettikten sonra güç belirtileri gösterdiğine inanıyor. Capo’ya nazaran, Cardano muhtemelen %580’lik bir ralli hedefliyor:

Evvelki ATH’nin üzerinde kaldığı sürece, bir sonraki ATH 3-4 dolar olmalı ve bunun üzerinde konsolide olursa muhtemelen 10 doları göreceğiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.