Alt Coin

Analist: DOGE, Cardano ve ETH’de Haftaya Bu Düzeyleri Bekleyin!

Analiste nazaran Dogecoin boğaları, önümüzdeki hafta bir sıçrama hareketi için hazırlanıyor ve DOGE fiyatı, bir sıkışma devam ederken boğaların seviyeyi koruduğunu görüyor. Analist Filip L.’ye nazaran Cardano fiyatı 1,00 dolara veda etmeye ve altına kaymaya hazırlanıyor. Öte yandan, Filip L. ETH fiyatının muhtemelen %20’den daha fazla bir düşüşle 2.000 dolara düşeceğini ileri sürüyor. Ayrıntılar Kriptokoin.com‘da.

Dogecoin ve Cardano için yeni düzeyler

Dogecoin (DOGE) fiyatı, geçen hafta ve Aralık’ta test edilen bir düzey olan 0.125 doların altına geçemeyecek üzere göründüğü için düşüş eğiliminin biraz düzleşmeye başladığını görüyor. Fiyat, bu düzeye ulaştıktan sonra her seferinde tekrar yükseldiğinden, İzafi Güç Endeksi (RSI) boğaları yenen rastgele bir ayı belirtisi göstermediği için birebir şeyi yapacak üzere görünüyor. Bununla birlikte, önümüzdeki hafta belirtilen düzey için bir düşüş yahut kırılma olabilir yahut boğalar 0.10 – 0.125 dolar ortasındaki bant genişliğinde DOGE almaya başlayabilir. Analiste nazaran Dogecoin önümüzdeki hafta yahut ondan sonraki hafta bir yükseliş mumu için ayarlandı. Dogecoin fiyatı, boğaların 200 günlük Kolay Hareketli Ortalama’ya (SMA) hakikat kırılmaya çalıştığını gördü, lakin boğalar raylarında kısa müddette durdu ve hatta Fed olarak ayılara yol vermek zorunda kaldı ve jeopolitik temalar aksi istikamette karar verdi.

Lakin DOGE fiyatı şu anda heyecan verici bölgelerde süreç görüyor, zira boğalar üçüncü hafta için 0.125 dolar düzeyini koruyor. Her seferinde bir toparlanma tetiklediğinden, yatırımcıların bu haftaki olumsuz havayı atıp atamayacaklarını ve önümüzdeki hafta süreç haftasına biraz olumlu hislerle başlayıp başlayamayacağını görmek kıymetli olacak. 55 günlük SMA’yı üst istikametli bir hudut olarak tutan 0.17 dolar düzeyini hedeflemeyi bekleyin görüşünde analist. Analiste nazaran, piyasa hissiyatı toparlanmaya devam ederse ve riskten korunma fonları ve spekülatörler fonlarını risk varlıklarından büsbütün geri çekmeye başladığında ABD endeksleri çökerse, DOGE fiyatı 0,10 doların altında bir kırılma görebilir.

Filip L.ye nazaran, Cardano fiyatı 1,00 dolara veda etmeye ve altına kaymaya hazır. Cardano fiyatı acımasız bir boğa tuzağı gördü ve 1,64 dolara karşı reddedildi. Boğalar bu hafta 1,44 doların üzerine çıkamadığı için ADA fiyatı artık daha da uzaklaşıyor. Etap, ADA fiyatının 1,00 doların altına düşmesi ve 0,71 dolardan takviye araması için ayarlandı. Cardano (ADA) boğaları, ADA fiyatının daha düzgün performans göstermesi için ellerinden gelenin en uygununu yaptı. Lakin global piyasa riskleri katlanılamayacak kadar ağırdı ve boğalar 1,14 dolara karşı sert bir ret aldı. Mevt haçı formasyonu ile birlikte, kayıpların önümüzdeki hafta daha da derinleşmesiyle Cardano’nun rastgele bir vakitte yükseliş trendinde olduğu söylenemez.

Powell ve Fed‘in Çarşamba günü verdiği ileti, Cardano fiyat hareketi için çok kıymetliydi ve hafta için %10’luk bir kayıp için sahneyi hazırladı. Küçük olmasına karşın, fiyat hareketinin 1,14 dolardan uzaklaşması ve suları 1,00 dolar civarında test etmesi, gelecek haftaya kadar devam etmek için taban hazırlıyor. ADA fiyatı, mevcut zıt rüzgarlar devam ettiği ve finansal piyasaları özünde salladığı sürece, test ederek ve o haftanın geri kalanında 1,00 doların altına inerek önümüzdeki haftaya girebilir. Daha parlak piyasa şartları ve daha net risk için boğaların kenarda kalmasını bekleyin, fakat o vakte kadar ADA fiyatının Şubat ortasından itibaren en düşük 0,71 dolara düşmesini bekleyin görüşünde analist. Boğaların gidecek daha fazla yeri olduğundan, önümüzdeki hafta için 1,63 dolara gerçek bir koşu çok uzak olabilir, fakat en azından 55 günün üzerinde bir kırılma olabilir. Kolay Hareketli ortalama 1,29 dolarda olabilir.

Ethereum için kestirimler

Analiste nazaran Ethereum fiyatı 2.000 doları maksat alıyor, fakat boğalar siperlerde hazır. Ethereum fiyatı, üst istikamette 2.695 dolarlık sert bir reddetmeden sonra bir düşüş haftası daha sunuyor. ETH fiyatı muhtemelen fiyat kıymetinde %20 daha fazla bir düşüşle 2.000 dolara düşecek. Boğaların tüm oyuncu takımında 2.000 doları savunmasını bekleyin ve önümüzdeki hafta ayılar ve boğalar ortasında ağır savaşlar için sahne hazırlayabilir görüşünde Filip L. Ethereum (ETH) fiyatı bir toparlanma için hazır görünüyordu, lakin Fed atılım yaptı ve artık ETH fiyat hareketinin yatırımcıları geri çekmek için daha fazla düzeltmesi gerekiyor. İniş birçok boğa için acı verici olsa da, tünelin sonunda ışık görünüyor zira birkaç teknik temel ile birlikte çok kalın bir dayanak bandı devreye giriyor. Önümüzdeki hafta ETH fiyatının %20 civarında bir düşüşle 2.000 dolara düşmesini bekleyin, lakin akabinde boğalar tarihi düzeye sıçrayacağı için bir yükseliş trendi başlatın.

Ethereum fiyatında 2.000 dolar, yatırımcıların iştiraki için karşı konulmaz olacak. Bu hususta rastgele bir boğa yahut ayı tuzağına düşmemek için tarihi düzeylerin işaretlenmesi ve dikkate alınmasının kıymetini vurguluyor Filip L. Bununla birlikte, Ethereum fiyatının takviye arayışında bir ayağı daha aşağı hareket etmesini bekleyin diyor. Sıralanan bir sonraki takviye, tarihî düzey olarak 2.000 dolar ve ilgili ek bir tarihi dayanak düzeyi olan 1.929 dolar ile biraz daha düşük olan hakikat takviye olabilir. Göreli Güç Endeksi o vakte kadar çok satım bölgesinde süreç görecek ve ayıların rezervasyon karlarını göreceği sürece, bu alan boğaların içeri girmesi için birçok fırsat yaratmalıdır. Pazartesi günü boğaların kapılardan fırladığı ve ETH fiyatını 2.695 dolara süratle ittiği süratli bir U dönüşü görebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.