Alt Coin

Analist “ETH, Cardano, DOGE ve SAND” İçin Sıradakini Açıkladı!

Kripto analisti Filip L’nin ETH, Cardano, DOGE ve SAND için sıradaki adımları belirlediği ayrıntılı teknik tahlillere göz atıyoruz. Analist yıl sonuna gerçek piyasa genelinde yükseliş bekliyor ve kritik dirençlerin akabinde muhtemel fiyat keşfi senaryolarını çiziyor. İşte ayrıntılar…

Cardano (ADA) fiyat tahlili

Cardano (ADA) fiyatı, bu yıl Eylül ayında başlayan gerilemeden öncede yüksek performans sergilemedi. Fakat yıl neredeyse sona ererken, analiste nazaran Cardano 2022’ye bir ralli ile başlayabilir. Yatırımcılar, evvelki değerli dayanak düzeyi olarak 1,14 doları savunuyorlar ve çabucak üstteki aylık S1 bandı, bu düzeyin yakın vakitte değişmeyeceği inancına katkıda bulunuyor. Ayrıyeten Fed’in daha az şahin kararının akabinde geçen hafta hissiyattaki değişimle birlikte, hassaslık 180 derece aksine döndü. Bu, satın alma hacminde bir artışı tetikledi ve ayılar, fiyat hareketini aşağı istikamette sessiz tutma teşebbüslerinde boğuldu. Analiste nazaran önümüzdeki hafta, Eylül ayından bu yana meydana gelen kayıpların 1/3’ünü geri kazanarak yeni yıla 1,18 dolardan girebilecek bir yükseliş patlaması beklenebilir.

Analiste nazaran Cardano grafiğinde daha düşük düzeylere kırılma, bu yılın Şubat ayından itibaren teknik bir dayanak ögesi olarak hareket ettiği için, sonuncu takviye düzeyleri olarak 0,71 ve 0,80 dolar düzeyleri beklenebilir. O vakte kadar, RSI düzeyleri çok satım bölgesine girmiş olacak ve ayılar için daha fazla aşağı istikametli kazanımları sınırlayacak.

  • Sonuç: Analist ADA fiyatının yeni yıla 1,18 dolardan girebileceğini, kritik takviye düzeylerinin 0,71 ve 0,80 dolar olduğunu söylüyor.

Ethereum (ETH) fiyat tahlili

Ethereum fiyatı, sadece bir hafta içinde %30 yükselerek ATH düzeylerine ulaşıp yılın son çeyreği için yeni bir en düşük seviyeye ulaştığından, belirsiz bir ticaret sürecindeydi. Ancak boğalar, Fed’den gelen son değişikliğe karşın 3.687 dolar üzerine ulaştı. Bununla birlikte, 4.063 doların üzerine çıkmak için tam bir süreç günü boğaların baskınlığıyla geçti. Fakat, bu süratli boğalar, RSI çok fazla ısınacağından ve Ethereum fiyat hareketinin 2021 için ATH düzeylerine ulaşmasını engelleyebileceğinden korkuyor. Bunun yerine, analiste nazaran en düzgün senaryo çok yavaş lakin sağlam bir fiyat görmek olacak. Yeni yıla yanlışsız yükseliş, 4.646 doları ve akabinde 5.000 doları hedefliyor. Bu biçimde, 2022 ETH için rekor düzeylere ayarlandı ve daha fazla medyanın ilgisi daha fazla yatırımcı ve satın alma ilgisi çekeceğinden, analiste nazaran tepe fiyatlarını bile geride bırakabilir.

Analiste nazaran bu rallinin önüne geçebilecek tek şey, daha olumsuz Omicron yahut öbür Covid ile ilgili manşetlerden gelecek haberler ve tetiklenen satış baskısı olacaktır. Likiditenin azalmasıyla, yatırımcıların durumlarından çıkmalarını zorlaştırabilir ve ETH fiyatıyla daha fazla satışları tetikleyebilecek ani düzeltmelere neden olabilir; bu, 3.391 dolarda tekrar test ve 3.000 dolarla birlikte 3.018 dolarda sağlam bir test manasına gelir.

  • Sonuç: Analist, Ethereum’un 2022’de yükselişini 4.646 dolara ve akabinde 5.000 dolara ulaştıracağını düşünüyor. ETH devamını getirebilirse, analiste nazaran fiyat keşfi moduna da geçebilir. Analist likidite eksikliği nedeniyle dayanak duraklarını 3.391, 3.000 ve 3.018 dolar olarak belirliyor.

The SandBox (SAND) teknik tahlil

Sandbox, kâr almanın Kasım sonunda aşağı istikametli kıymetli bir düşüşe yol açmasının akabinde yatırımcılarının kaçtığını gördü. Boğalar ATH düzeylerine geri dönmeye çalıştıkça, konumlarından sıkılarak 5.69 dolar ve 4.72 dolar boğa tuzaklarına kalandı. Lakin bu hafta Fed’den gelen hissiyattaki dönüş, stratejilerini kurtardı. SAND, boğaların yeni ATH beklentilerini korumak için %38,2 Fibonacci düzeyine ulaşmaya çalışıyor. Yatırımcılar yatırımlarını birkaç kripto para ünitesine yaymak isteyeceklerinden, mevcut rüzgarlar genel kripto piyasasında aykırı rüzgarlar estirdiğinden, analiste nazaran bunun kısa müddette olması beklenemez. Yıl sonuna yaklaşırken, analiste nazaran ATH düzeylerine ulaşılmasıyla birlikte üst istikametli bir sıkışma beklenebilir.

Analiste nazaran SAND için yılın son iki haftasında gelen risk, zayıf likiditedir. Tatil döneminde paralarını çeken kimi kurumsal yatırımcılardan bir şok gelebilir ve ferdi yatırımcılar da çıkmak isteyeceği için kripto para ünitelerinde global bir satışı tetikleyebilir. Bu durumda, analiste nazaran SAND fiyatı üzerinde 4.72 dolar ve 3.75 dolara düşüş baskısı kurulabilir. Bu düzey, yatırımcılar için seviyeyi ek olarak cazibeli kılan 55 günlük SMA’ya sahip olduğu için yatırımcılar için ilgi cazip olabilir.

  • Sonuç: Analiste nazaran SAND fiyatı son metaverse çılgınlığının akabinde yatırımcı eksikliğiyle yüzleşiyor. Boğalar, 5.69 dolar ve 4.72 dolar doruklarını zorladıkça sıkışıyor ve tuzağa çekiliyor. Analiste nazaran yıl sonuna yanlışsız ATH düzeylerine yanlışsız bir alıcı baskısı tetiklenebilir. Düşüş durumunda dayanak düzeyleri 4.72 ve 3.75 dolar.

Cardano ve Dogecoin kritik dayanak düzeylerini test edecek

Dogecoin fiyatı, Kasım ayı boyunca piyasa pahasının buharlaştığını gördü, lakin boğaların düşüş trendinden çıkmasıyla birlikte histe bir değişiklik olacak üzere görünüyor. Yükselen mavi trend çizgisi ile kırmızı azalan trend çizgisi ortasında daha düşük doruklar ve daha yüksek düşüşler ile konsolidasyon basamağı devam ediyor. Bununla birlikte, boğalar bir kırılma meydana geldiğinde direnci test etmek için teşebbüslerini sürdürdüler. Analiste nazaran Dogecoin fiyat hareketi 0,23 ve 0,25 doların üzerine çıkmadıkça konsolidasyon devam etmeyecek. 0,27 dolar civarında yeşil yükselen trend çizgisinin üzerinde bir kapanış en güzel senaryo olabilir ve yükseliş trendine girmek isteyen yatırımcıların yeni alım hacmini tetikleyebilir.

Kriptokoin.com olarak tahlillerini paylaştığımız Filip L’ye nazaran 0,27 dolardan, 0,35 doları kritik bir çift tepeye ve aylık R2 direncine yalnızca birkaç dolar yukarıda olana kadar yükselişin hiçbir yolu yok. Dezavantaj riski, 55 günlük SMA’nın çok güçlü olduğunu kanıtlamış olması ve 200 günün daha da değerli olmasıdır. Fiyat hareketi bu hafta reddedildiği için, mavi yükselen trend çizgisinin kırılması riski mümkündür, bu da aylık S2’ye gerçek 0.10 dolardan bir test görecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.