Bitcoin

Analist: Kaçırıyorsunuz! Bu Altcoin Uykudan Uyandı

Bitcoin (BTC) fiyatının geçen hafta 33 bin doların altına düşmesi, 1 Şubat’ta 39 bin 300 dolara ulaşan sağlıklı bir satın alma hissi ile karşılandı. Başka yandan başkan altcoin Ethereum (ETH), Bitcoin’e karşı geçen haftaya nazaran %6,24 üstte. Tanınan kripto analisti Nicholas Merten, yatırımcıların şu anda önde gelen akıllı kontrat platformu Ethereum’u (ETH) gözden kaçırdığını söylüyor. Analistin yakın tarihli paylaşımlarını ve teknik tahlillerini Kriptokoin.com okuyucuları için derledik.

Ethereum uykudan uyanıyor

Yeni bir Youtube görüntüsünde Nicholas Merten, Ethereum’un Bitcoin çiftinin (ETH/BTC) bir ayı piyasasının başlangıcına yakın olmadığını gösteren sinyaller verdiğini söylüyor:

Burada Bitcoin’e karşı daha geniş bir eğilime bakarsak – ve yeniden bu muhtemelen bir ayı piyasasında olmadığımızın en büyük kilit sinyallerinden biri – bunun paniğe kapılma vakti değil. Bu geri çekilmeyi yaşadığımız müddet boyunca, daha yüksek düşüklere ve ekseriyetle dengeli yüksek yükseklere ayarlıyoruz.

Önder altcoin Bitcoin’e nazaran daha süratli toparlanabilir

Merten daha sonra, ETH’nin son birkaç haftasının incelenmesi karamsar görünse de, piyasa pahasına nazaran ikinci en büyük kripto paranın başkan Bitcoin’den değerli ölçüde daha süratli toparlandığını söylüyor:

BTC piyasasında biraz artış görmeye başladığımızdan beri, başı çeken yalnızca Bitcoin değil. Ethereum daha da süratli toparlanıyor. Ocak ayının sonunda gördüğümüz düşük düzeylerden, daha yüksek kiralamaya devam ediyoruz. Bu düzeltmeler sırasında son birkaç defa gördüklerimizin tıpatıp tekrarı üzere görünüyor.

Merten, ETH’nin Mart ayında patlak verebileceğini ve muhtemelen Bitcoin’e büyük bir ralliyle yetişebileceğini söylüyor:

2022’nin geri kalanında ilerlerken işlerin sahiden daha yükseğe sıçramaya başlayabileceği direnç noktasına karşı bir cins kırılma, sıkışma, bir cins kıvrılma yaşayacağız. İşte tam da bu noktada ‘dönüşü’ görme talihimiz olduğunu hakikaten düşünüyorum. Muhtemelen kısa bir müddetliğine de olsa, piyasadaki en güzel oyuncu olarak ortaya çıkan Ethereum’un gerçek bir dönüşü…Ethereum Bitcoin’i geçebilir.

Merten’in grafiği, ETH’nin 2022 ortasından sonuna kadar bir noktada 10.000 dolara kadar çıkabileceğine inandığını gösteriyor. Ethereum yazı yazarken 2,637.71 dolardan süreç görüyor, yedi günün en düşük düzeyi olan 2.353 dolardan %14 artışla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.