Alt Coin

Analist Korkuttu: Dogecoin Bu Düzeylere Çökebilir!

Dogecoin, son iki ay içinde kendisine sunulan birçok boğa fırsatı yakaladı. Son gelişmelerde, Elon Musk, Tesla’nın DOGE ile satış yağacağını açıkladı ve fiyat %25 yükseldi. Lakin, Kriptokoin.com olarak tahlillerini paylaştığımız Akash Girimath’a nazaran Dogecoin fırsatları elinden kaçırıyor. Analist 0.215 dolar direncinin belirleyici olacağını düşünüyor.

Dogecoin fiyatı temel oluşturuyor

Dogecoin fiyatı 10 Ocak ile 14 Ocak ortasında yaklaşık %61 arttı ve 0,216 dolara temas eden uzun bir fitil oluşturdu. 30 Kasım 2021’den bu yana DOGE, bu direnci üç kere tekrar test ederek üçlü zirve formasyonuna yol açtı. Bu teknik oluşum, zirveden dönüş formasyonudur ve yükseliş trendinin sonunu ve düşüş trendinin başlangıcını iddia eder. DOGE’nin bu direnci aşamadığı son iki denemesi, %25’i aşan düzeltmeyle sonuçlandı.

Şimdiye kadar, DOGE %17 düştü ve şu anda 0.194 dolar ile haftalık direnç düzeyinin altında süreç görüyor. Artan satış baskısı, analiste nazaran Dogecoin fiyatını 0.163 dolardan haftalık dayanak düzeyine indirebilir. Burada, taban oluşturma ve bir yükseliş trendi denemeleri mümkün değildir. Analist bu nedenle, DOGE’nin 0.15 dolar takviyesini tekrar ziyaret etmesini bekliyor. Birtakım durumlarda, 0.128 dolar dayanak tabanı yükseliş trendi başlamadan evvel tekrar test edilebilir. Öte yandan, Dogecoin fiyatı 0.194 dolar direncini aşar ve 0.215 doların üzerinde dört saatlik mum kapatabilirse, daha yüksek bir doruğa (HL) ulaşacak. Analist, oranların boğaların lehine dönmesini ve düşüş tezinin geçersiz kılmasını bekliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.