Alt Coin

Analist: SHIB, ETH’yi Unutun! Bu P2E Coinleri Patlayacak

Axie Infinity üzere oyunların popülaritesinin patlaması ve oyuncuların eğlenirken tıpkı vakitte hayatlarını değiştirecek ölçülerde para kazanabileceklerini fark etmesiyle, blockchain tabanlı oyna-kazan (P2E) oyununun ve coinlerinin yükselişi 2021’de önde gelen öykülerden biriydi. Bir kripto para analisti olan Jordan Finneseth, birtakım P2E coinleri için artış görmeye devam ediyor. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Hangi P2E coinleri yükseliş yaşayacak?

Footprint Analytics’ten alınan datalara nazaran, zincir üzerinde başlatılan oyun sayısı kelam konusu olduğunda Ethereum ağı başkan olmaya devam ediyor, fakat daima olarak yüksek fiyatlar ve ağ tıkanıklığı giderek artan sayıda oyuncuyu rakip Blockchain’lere itti. Bu nedenle P2E teklifleri ve en fazla sayıda kullanıcıyı cezbeden birtakım oyunlar için ilgi çeken Ethereum-dışı Blockchain’lere işaret ediliyor. Bunlar ise şu halde:

  • Harmony (ONE):  Datalara nazaran, günlük hacim açısından en etkin Blockchain ağı, Harmony’dir. Aşağıda gösterildiği üzere Harmony ağı, günlük ortalama 22.26 milyon dolarlık süreç gerçekleştiriyor. Harmony’deki en tanınan oyun, DeFi Kingdoms’tır.
  • Polygon (MATIC): Polygon, şu anda oyun topluluğu için günlük ortalama 10.35 milyon dolar işliyor. Polygon ağındaki en tanınan oyun, oynaması fiyatsız bir oyun olan Pegaxy’dir. Polygon ağındaki başka tanınan oyunlardan kimileri Aavegotchi, Arc8 by Gamee ve Revv Racing’dir.
  • Binance Smart Chain: Sırada, oyun topluluğu içinde günlük 7.26 milyon dolarlık süreç hacmine sahip olan BSC var. BSC’deki en tanınan oyunlar ortasında Elfin Kingdom, Bomb Crypto, Metaverse Miner, Alien Worlds ve Mobox: NFT Farmer yer alıyor.

Gelecek vaat eden öbür ağlar

Analiste nazaran Ethereum, Polygon, BSC ve Harmony hesaba katıldığında, başka tanınan Blockchain ağlarındaki oyun faaliyeti hacminde gözle görülür bir düşüş var. Lakin kimileri bahsedilmeye paha. Finneseth, süreç hacmine bağlı olarak Algorand (ALGO), Solana (SOL), WAX (WAXP)’ye işaret ediyor. Oyuncuların ağdan bağımsız olarak en yüksek puan verdiği oyunlar kelam konusu olduğunda Hive tabanlı Splinterlands, Wax tabanlı Farmers World ve EOS tabanlı Upland geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.