Alt Coin

Analist, Şubat’ta Fırlayacak 5 DeFi Altcoin’ini Duyurdu!

Kripto analisti Mike Ermolaev, kripto piyasasındaki genel zayıflığa karşın geçen hafta âlâ performans gösteren 100 milyon doları aşan DeFi altcoin projelerinden en güzel 5’ini seçiyor ve Şubat ayı boyunca da düzgün performans göstermeye devam edeceklerini varsayım ediyor. Analistin seçtiği altcoin’lere Kriptokoin.com olarak okuyucularımız için bir göz attık.

Genel olarak kripto piyasasına bir bakış

Analiste nazaran, Bitcoin yararlarla flört etmesine ve kimi kayıpları geri almasına karşın, daha sonra düşüşe geçti ve daima toparlanma için ivme bulamadı. Pek çok insan, tüm vakitlerin en yüksek düzeyinden %47 indirimli olan Bitcoin’in nereye gittiğini merak ediyor.

Analist, son zamanlardaki zayıflığın kripto düzenlemelerine ait belirsizlik ve Federal Rezerv’in para siyasetini sıkılaştırması da dahil olmak üzere bir dizi faktörden kaynaklandığını belirtiyor. Ayrıyeten kripto paraların klasik risk varlık sınıflarına yanlışsız kaymasını ve pay senetleri ile yakın bağlantısını not ediyor. Ek olarak, düşüş piyasası senaryosunun muhtemel olmadığını ve 30-31 bin dolarlık takviye çizgisinin kırılması ve tutulması durumunda ortaya çıkacağını söylüyor.

Son 21 ayda, Fed’in para basması, nispeten düşük faizli bir ortam sağladı ve bu da borçlanmayı nispeten kolay ve ucuz hale getirdi. Kısmen bu nedenle sermaye, kripto paralar ve pay senetleri üzere daha riskli varlıklara akın etti. Analist bunun birebir vakitte, bu varlık sınıflarının kırmızıya kaymadan evvel neden bu kadar çok getiri elde ettiğini de açıkladığını tabir ediyor.

Analist tarafından seçilen en güzel 5 DeFi altcoin projesi

Idex (IDEX)

Idex, şu anda 146,06 milyon dolarlık piyasa kıymeti ile 0,23 dolardan süreç gören en yeterli performans gösteren DeFi altcoin projesi. Son yedi günde %98,36 paha kazandı. Hibrit bir likidite borsası olan IDEX, off-chain trade’i on-chain trade mutabakatıyla birleştiriyor. Klasik sipariş defteri özelliklerini bir AMM’nin güvenliği ve likiditesi ile birleştirerek, her iki dünyanın da en güzelini elde ediyor. Platform, akıllı mukaveleleri kullanarak, bir süreç tamamlanana kadar fonların hareketini sınırlayarak, saklama ve ödemeyi merkezden uzaklaştırıyor.

Telos (TLOS)

Telos, son yedi gün içinde %77 oranında bedel kazanarak onu en âlâ ikinci performans sergileyen DeFi altcoin yaptı. Şu anda, 2 Şubat 2022’de belirlenen tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan %21 altında 1,01 dolardan süreç görüyor. TLOS cari piyasa bedeli 274,03 milyon dolar.

Telos tabanlı token’ler, NFT’ler ve akıllı mukaveleler DeFi, oyun ve toplumsal medyada yaygın olarak kullanılıyor. Şu anda, 100’den fazla merkezi olmayan uygulama (dApps) Telos ağlarının cazip on-chain hizmetler (oylama, hassaslık, merkezi olmayan depolama, pozisyon ve daha fazlası) sunan suratından ve ölçeklenebilirliğinden ve ayrıyeten en süratli ağ suratından (0,5s blok süresi) yararlanıyor. Telos’un yaklaşmakta olan Ethereum Sanal Makinesi, en verimli ve en ucuz EVM olacak ve Telos’u hem EVM hem de EOSIO’yu destekleyen tek Blockchain haline getirecek. Bu iki teknoloji birlikte, tanınan dApp izleme web sitelerindeki en düzgün merkezi olmayan uygulamaların birçoklarını oluşturuyor.

Tezos (XTZ)

Tezos, Ethereum’a benzeri akıllı kontratlar kullanan Blockchain tabanlı bir ağ. Lakin Tezos, bir hard fork ile müsabakadan vakitle büyüyüp gelişebilen bir altyapı sunmayı hedefliyor. Bu, hem Bitcoin hem de Ethereum için her vakit bir sorun olmuştur. Kullanıcılar, XTZ’yi tutarak Tezos’un protokol yükseltme tekliflerine oy verebiliyor. Tezos fiyatı şu anda 3,76 dolar düzeyinde olup, onu 3,29 milyar dolarlık piyasa bedeliyle üçüncü en yüksek haftalık kazanan (%30,74) yapıyor.

Maker (MKR)

Ethereum Blockchain tarafından desteklenen Maker (MKR), MakerDAO ve Maker Protocol’ün (merkezi olmayan bir tertip ve bir toplumsal ağ) yönetişim tokeni ve kullanıcıların DAI stablecoin’i yayınlamasına ve yönetmesine imkan tanıyor. DAI, ABD dolarına bağlı sabit bir bedele sahip, topluluk tarafından yönetilen merkezi olmayan bir kripto para ünitesi. Şu anda 2.263,91 dolardan süreç gören MKR, geçen hafta %28,8 kazandı ve 2,19 milyar dolarlık bir piyasa bedeline sahip.

Beefy Finance (BIFI)

Beefy Finance, kullanıcıların kripto para varlıkları üzerinde bileşik faiz kazanmalarını sağlayan, merkezi olmayan, multi-chain bir (Yield Optimizer) Randıman Optimize Edici. DeFi, çeşitli likidite havuzları, otomatikleştirilmiş piyasa oluşturma projeleri ve DeFi ekosisteminde mevcut olan çiftçilik fırsatları için kullanıcı mükafatlarını artıran akıllı mukavelelerle garanti altına alınan bir dizi yatırım stratejisi geliştirdi. 156,95 milyon dolarlık piyasa pahası ile BIFI, son yedi gün için %18,74 artışla 2.179,90 dolara yükseldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.