Bitcoin

Analist, Tarih de Verdi: Bitcoin Bu Tabanları Ziyaret Edebilir!

Tanınan bir kripto stratejisti ve traderı, Bitcoin’in 50.000 doların üzerinde bir ralli başlatacağını iddia ediyor lakin BTC‘nin yükselişini sürdüremeyebileceği konusunda uyarıyor. Takma isimli kripto analisti Pentoshi, Bitcoin (BTC)’in düşüş trendini sürdürmeden evvel 50.000 doların üzerinde düşüş eğilimi gösteren daha düşük bir suram göstermesini beklediğini söyledi.

Bitcoin (BTC)’i neler bekliyor?

Kriptokoin.com’un ulaştığı bilgilere nazaran trader mevzuya ait olarak şöyle diyor:

Bence 2022’de Michael Saylor‘un BTC ortalamasına gidiyoruz. Fakat evvel makroda daha düşük bir yüksek yaşanacak. Geçersiz kılma, tüm vakitlerin en yüksek kırılmasından bu yana yaşadığımız tıpkı geçersiz kılmadır: 58.000 – 60.700 ABD dolarının üzerinde. Daha düşük bir yüksekten satmak, bence her iki taraf için de çok uygun bir risk mükafatı. En az fırsat maliyeti, azamî ödül.

Pentoshi’nin grafiğine nazaran, Bitcoin şu anda düşüş eğiliminde ve Mayıs 2022’ye kadar 30.000 doların altındaki makro aralığını tekrar ziyaret etmeye hazır görünüyor. Lakin kısa vadede, kripto stratejisti, kritik fiyat alanı 2021’in birden fazla için güçlü bir direnç düzeyi olarak hareket ettiği için 40.700 dolarlık dayanağın sürmesi gerektiğini söylüyor. Teknik tahlilde, bir varlık güçlü bir direnç alanını ele geçirdiğinde, boğaların güç kazanılan bölgelerini savunması beklendiğinden fiyat düzeyi çoklukla takviyeye dönüştürülür. Bitcoin bir rahatlama rallisi başlatırken, Pentoshi, altcoinlerin ya yatay süreç yapacağına ya da daha da düşeceğine inanıyor ve bu da BTC’nin kripto piyasalarındaki likiditenin birçoklarını çekeceğini öne sürüyor. Pentoshi şöyle diyor:

Artık alt/USD ve alt/BTC [piyasa] yapısının her ikisi de kırılıyor, bence azamî acı, BTC sıçradığında, alt/USD pivotlarda takılıp kaldığında ve alt/BTC kan kaybederken Bitcoin daha düşük bir tepeye ulaştığında olacaktır. BTC.D [BTC Dominance] ‘sat’ düğmesine her bastığında, piyasa acı çekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.