Bitcoin

Analist, Yeni Trendi Açıkladı: Bitcoin Balinaları Ne Yapıyor?

Ünlü on-chain analist Will Clemente, büyük BTC yatırımcıları için yeni bir trendin ortaya çıktığını söyledi. On-chain analisti Will Clemente, Bitcoin yatırımcıları için BTC’nin piyasa yapısında bir değişikliği işaret edebilecek yeni bir trend belirledi. Ayrıntılar Kriptokoin.com’da.

Bitcoin için yeni trend mi?

En son Blockware Intelligence bülteninde Clemente, Bitcoin balinalarının yahut 1.000 BTC’den fazla coini olan varlıkların nihayet aylarca satıştan sonra bakiyelerini artırmaya başladığını söylüyor. Analist, “Balinalar Eylül ayından beri dağıtım yapıyorlardı, lakin görünüşe nazaran bu hafta sonunda varlıklarını artırıyorlar. Önümüzdeki haftalarda devam etmek için çok değişik bir trend” diyor. Ayrıyeten Clemente, piyasadaki daha büyük oyuncuların Bitcoin’in süreç hacmine hakim olduğunu ve 2020’den bu yana bunların sırf daha büyük bir varlık kazandığını söylüyor. Analist şöyle diyor:

Büyük piyasa iştirakçileri hakkında bir not: büyük süreçler şu anda hacme hükmediyor. Bu, bir yıldan fazla bir müddettir büyüyen bir trend. 2020’den beri büyükler burada ve transfer hacmindeki hisseleri yalnızca büyüyor. Bu birebir vakitte büyük borsalarda daha tanınan hale gelen süreç gruplamanın bir yansımasıdır.

Analist, Coinbase’deki derin cebe sahip kripto yatırımcılarının Bitcoin fiyatını desteklemekten kısmen sorumlu olduğunu söylüyor. Clemente’e nazaran, bu varlıkların BTC için güçlü makro dayanak olarak 30.000 dolar düzeyini muhafazada hissesi var. Clemente şöyle diyor:

40.000 dolarlık dayanağın altına düştükten sonra, BTC artık ağır bir direnç düzeyi olarak 40.000 dolar ile karşı karşıya. Aşağıda, dayanak birkaç vakit diliminde 30.000 dolar olarak kalıyor, fakat alan şimdilik ön planda görünüyor. Bu ön çalışma öncelikle Coinbase’deki bir varlıktan geldi. Bitcoin 33.000 doların çabucak altındaki lokal en düşük düzeylere ulaştığında, tekliflerin ısı haritası, kümülatif hacim deltası ve hacim ile gösterilen Coinbase‘den epey agresif bir teklif geldi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.