Bitcoin

Analistler 2022 İddialarını Paylaştı: Bu Altcoin’lere Dikkat Edin!

Analistler, Bitcoin fiyat hareketi ve düzenlemeleri de dahil olmak üzere 2022’de kriptonun izleyeceği yol hakkında görüşlerini açıklıyorlar. NFT’ler, finansal ortacılar ve mevzuata uygun olmayan altcoin projeleri hakkında kırmızı bayraklar yükseltildi. Bu yıl, kripto piyasaları muazzam bir büyüme yaşadı ve artık yıl sonu olduğu için analistler, 2022’nin Bitcoin ve altcoin piyasaları için neler getirebileceğine dair görüşlerini sunuyorlar. Biz de Kriptokoin.com olarak analistlerin 2022 iddialarını okuyucularımız için derledik.

Bitcoin için 100.000 dolar bu yıl olmadı, kısmetse önümüzdeki yıla!

Birincisi, bu analistlerin birden fazla, ünlü analist PlanB dahil olmak üzere yıl sonuna kadar 100.000 dolar yahut daha fazla bir Bitcoin (BTC) fiyat başarısı bekliyordu. Lakin şu anda bu pek mümkün görünmüyor. Halihazırda BTC 50.000 dolar civarında süreç görüyor. Bununla birlikte, bu yorumcular hala bu türlü bir muvaffakiyetin bu yıl içinde elde edilebileceğine yahut hatta aşılabileceğine dair umutlar besliyorlar.

Bunlardan biri kripto analisti ve ‘DecodeJar’ takma isimli Twitter kullanıcısı. Muhafazakar bir kestirim için kripto önderine çok bir projeksiyon olarak 190.000 dolar ve 250.000 dolar fiyat maksadı veriyor ve bunların Elliot Wave uzantılarına ve Fibonacci düzeltme düzeylerine dayandırıyor:

Gelecekteki fiyat ve vakit projeksiyonları sırf bir rehberdir. Lakin bu aralığı yaklaştıkça öbür göstergelerle birleştirmek, doruğa yakın pak bir çıkışa müsaade verebilir. 190.000  dolar ölçeğinin daha muhafazakar tarafını tercih ediyorum.

Bitcoin ve altcoin projeleri için daha sıkı düzenlemeler bizi bekliyor

2022’de kripto sanayisinin bahtına gelince, ExoAlpha’dan David Lifchitz, ‘hükümetler onları yasaklamayacağından’ ‘kriptonun 2022’de hala ortalarda olacağını’ düşünüyor:

Kripto paraları, prestiji para ünitelerine karşı sıkı bir tasma altında tutacak halde düzenlemek ve ayrıyeten kasalarını doldurmak için onları vergiye tabi gelir kaynağı olarak görmek istiyorlar.

David Lifchitz’e nazaran, merkezi olmayan finans (DeFi) kesiminin büyümesi ve evrimi ile bankalar ve sigorta şirketleri rekabetçi kalabilmek için ahenk sağlamak zorunda kalacaklar ve  DeFi tarafından gereksiz hale getirildikleri için orta seviye işletmeler daha fazla risk altında olacak.

Bununla birlikte, David Lifchitz, Non Fungible Token (NFT) alanı, tıpkı 1998’in ortalarında Dot.com devri üzere “parabolik bir fiyat patlaması, akabinde bir düşüş” için uygun bir alan olarak görüyor. Analist, bu dijital koleksiyonlarla ilgili çılgınlığın, kara para aklamada kullanımına ait tasaları artırdığını da belirtiyor. Akabinde, kripto ve merkezi olmayan teknoloji tarafından desteklenen sanal bir alan olan Metaverse var. David Lifchitz, şu görüşlerini paylaşıyor:

Gerçek dünyaları dehşetli olduğu için insanların sanal bir dünyaya sığındıkları ‘Ready Player One’ sinemasından sahnelere benzese de dünyamızın hala bundan yıllarca uzakta ​​olduğunu düşünüyor.

Daha çok benimsenme yolunda ilerlenecek

Genel olarak, ARK36 kripto hedge fonundan Loukas Lagoudis, kripto piyasası için genel yükseliş eğiliminin 2022’de devam edeceğine kesin olarak inanıyor. Bu, “dijital varlıkların kurumsal yatırımcılar tarafından daima olarak benimsenmesi ve bunların eski finansal sistemlere daha fazla entegrasyonu” tarafından yönlendirileceğini söylüyor. Bu görüşünü, bilhassa kurumsal yatırımcıların bu yıl “rezerv varlık olarak altına kıyasla dijital varlıkları” tercih etmesine dayandırıyor. Ayrıyeten, artan enflasyon ve azalan tahvil faizlerinin istikametlerinin de katkıda bulunduğunu belirtiyor.

Yeniden ExoAlpha’dan Jean-Marc Bonnefous, trendin performans, dApp geliştirmeye odaklanan ve biraz daha merkezileştirilmiş Blockchain’ler lehine bir artış gösterdiğini düşünüyor. Bu, “güvenliğe, paha saklamaya odaklanan ve BTC ve hatta önder altcoin Ethereum üzere daha merkezi olmayan” projelere daha fazla değer verilen, evvelki trendlerin tersine bir durumu yansıtıyor. Son olarak analist, şu kestirimini paylaşıyor:

Temel olarak, piyasa, geçmiş yıllara nazaran büyük bir değişiklik olan Blockchain saflığından fazla iş çevikliği ve maliyet verimliliğine gidiyor üzere görünüyor. Bu kazanan bağıntılı bedel trade’inin gelecek yıla kadar devam etmesi mümkün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.