Bitcoin

Analistler: Bitcoin Fiyatı, Artık Bu Düzeylere Oynuyor!

Bitcoin (BTC) rallisi, bir gecede toplam kripto piyasası bedeline milyarlarca dolar ekledi. Boğalar, Bitcoin fiyatı için 41 bin doları değerli bir düzey olarak görüyor. Sıradaki kritik düzeyleri belirleyen tanınan Twitter analistlerinin kestirimlerini Kriptokoin.com okuyucuları için derledik.

Bitcoin fiyatı üç ay sonra çapraz düşüş trendini kırdı

Bitcoin Endişe ve Açgözlülük Endeksi, kripto piyasasındaki yatırımcı hassaslığı değişiminin emniyetli bir göstergesi olarak kabul edilir. İndikatör, Aralık 2021’den itibaren kırmızı bölgeden birinci hareket olan 37/100’e ulaştı.

Bilgiler, yatırımcı görünümünün 2022’de birinci kere Bitcoin’de yükselişe geçtiğini ima ediyor. Endeks, 8/100’de çok endişeyi belirttiği Ocak ayında bu yıl en düşük noktasına ulaştı. Endeks yükseldikçe, yatırımcı hassaslığı daha az dehşetli hale geliyor.

Analistler Bitcoin’de kritik düzeyleri belirliyor

Bitcoin fiyatı bir gecede 41 bin dolara yükseldi ve toplam kripto piyasası kıymetine 170 milyar dolar ekledi. Yatırımcı hassaslığını artıran bir başka faktör de Jack Dorsey’in Üniversal Temel Gelir’i (UBI) Bitcoin ile güçlendirme önerisi. Eski Twitter CEO’su Dorsey, yakın tarihli bir Twitter sohbetinde ABD kongre adayı Aarika Rhodes’a Bitcoin tabanlı UBI’yi önerdi.

Analistler, Bitcoin fiyat eğilimini kıymetlendirdi ve 41 bin doların Bitcoin fiyatı için kilit düzey olmaya devam ettiğini kaydetti. Blockware analisti Will Clemente, Bitcoin fiyatının 47 bin doları izlediğine inanıyor. Clemente, Bitcoin fiyatı için 58 bin dolarlık büyük bir amaç belirliyor:

BTC için hareket açısından hayli kolay fiyat. Devam etmek için daha yüksek bir düşük (HL) set görmek istiyorum. 40-41 dolar bin alanını dayanağa çevirin ve yıllık açık ve STH gerçekleşen fiyatı ile birleşen PoB olan 47 bin doları görmeye başlayabilirsiniz. Sonuncu gaye 58 bin dolar.

Tanınan kripto analisti Justin Bennett ise Bitcoin’in 42 bin dolar direnç düzeyinin üzerine çıkmayı başarması durumunda %40 oranında yükselebileceğini ön görüyor:

35-36 bin dolar ortasındaki bölge takviye, 40-42 bin dolar ortasındaki bölge ise direnç. Son vakitlerde söylediğim üzere, Bitcoin’in 45 ve 46 bin doları ve akabinde 50 ile 53 bin dolar direnç alanını açığa çıkarmak için 42 bin doların üzerine çıkması gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.