BitcoinKripto Haber

Analistler İkinci Bitcoin ETF’inin Yolda Olduğunu Düşünüyor!

Bloomberg analistleri, ikinci bir Bitcoin ETF onayının önümüzdeki günlerde SEC tarafından verileceğini düşündüklerini dile getirdi. 

Valkyrie’nin Bitcoin ETF’i Geliyor Mu?

19 Ekim’de Bloomberg’in analisti Eric Balchunas, Valkyrie’nin Bitcoin (BTC) vadeli işlem tabanlı ETF‘sinin geçen hafta Nasdaq borsasında listelenmek üzere onaylandıktan sonra önümüzdeki günlerde piyasaya sürülmesinin “muhtemel” olduğunu düşündüğünü dile getirdi.

Eğer bu öngörü gerçekleşirse Valkyrie’nin fonu ABD’de piyasaya sürülen ikinci Bitcoin ETF’i olacak. Buna ek olarak bugün  ProShares’in vadeli işlem tabanlı ETF’i New York Menkul Kıymetler Borsası’nda “$BITO” koduyla işlem görmeye başlayacak.

Bunlara ek olarak bir başka Bloomberg analisti olan James Seyffart başlangıçta Valkyrie’nin Bitcoin Stratejisi ETF’sinin ($BTF) ProShares’in ürünüyle aynı gün yayına gireceğini tahmin etmişti. Ancak Balchunas bugün erken saatlerde Varlkyrie’nin fonunun 20 Ekim veya 21 Ekim’de piyasaya sürülebileceğini ve ProShares’in şimdilik piyasaya hakim olacağını düşündüğünü tweetledi.

Invesco Yarıştan Çekildi

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) ABD’nin ilk Bitcoin ETF’ini onaylamasının ardından umutların artmasına rağmen Invesco 18 Ekim’de Bitcoin ETF başvurusunu geri çektiğini açıkladı.

Invesco konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “Yakın vadede bir Bitcoin vadeli ETF lansmanını sürdürmemeye karar verdik. Bununla birlikte, yatırımcılara fiziksel destekli, dijital varlık ETF’i de dahil olmak üzere bu dönüştürücü varlık sınıfına maruz kalan eksiksiz bir ürün sunmak için Galaxy Digital ile ortaklaşa çalışmaya devam edeceğiz.” sözlerini kullandı.

Tüm bunlara ek olarak Balchunas, SEC başkanı Gary Gensler’in, spot destekli fonlardan daha fazla tüketici koruması sundukları için Bitcoin vadeli işlemlere dayalı ETF‘ler konusunda çok daha rahat olduğunu iddia etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.