Kripto Haber

Analistler, Silvergate’in Diem’in Varlıklarını Alımının Stabilcoin Lansmanı için Olumlu Olduğunu Söyledi

Wedbush analistleri, kripto firmasının Meta’s Diem’in varlıklarını satın alma anlaşmasının haberini takiben bir notta, Silvergate Capital’in planlı stablecoin’inin Diem Association üyeleri ve diğer para hizmeti sağlayıcılarıyla olan dağıtım ve potansiyel ortaklıklardan faydalanabileceğini söyledi.

  • Wedbush, ödeme ağını kimin kontrol ettiğine ilişkin ayrımın önemli bir olumlu olduğunu ve Silvergate’i Meta dahil olmak üzere seçim çerçevesi tüketici gruplarıyla dağıtım ortaklıkları geliştirmek için “kutup konumuna getirdiğini” söyledi.
  • ”Alınan sofistike teknoloji göz önüne alındığında, satın alma fiyatı Silvergate için iyi bir değeri temsil ediyor ve satın alma, stabilcoin’in piyasaya sürülmesini hızlandırmalı, “dedi.
  • Silvergate’in Diem’in teknolojisini ve ödeme ağını satın alması, şirketin stratejik planlarını “önemli ölçüde hızlandırıyor” ve B.Riley Securities Salı günü yayınlanan bir araştırma raporunda “geliri önemli ölçüde artırıyor” dedi.
  • B.Riley, anlaşmanın Silvergate’in teknolojiyi kontrol etmesine ve daha fazla gelir sağlayan bir ödeme ağı oluşturmasına izin verdiğini söyledi.
  • B.Riley, ayrıca Silvergate’in işlemlerde daha yüksek ücretler almasına ve Diem ile önceki yapıya kıyasla çok daha yüksek ücret almasına olanak tanıyor, diye ekledi.
  • Satın alma, “düzenleme dostu bir şekilde” çıkarılacağı ve Silvergate Exchange Network (SEN) ile entegre edilebileceği için kripto bankasına diğer stabilcoin ihraççılarına göre bir avantaj da sağlayabilir.
  • Silvergate Pazartesi günü, ilk olarak Haziran 2019’da Libra olarak duyurulan Meta’nın (eski adıyla Facebook) stablecoin projesi Diem’den teknoloji ve diğer varlıkları satın aldığını doğruladı.
  • Şirketin CEO’su Alan Lane Pazartesi günü verdiği bir röportajda, şirketin bu yılın sonuna kadar bir stablecoin piyasaya sürmeyi planladığını söyledi.
  • Silvergate hisseleri, anlaşma haberlerinin ardından Salı günü %2.9 artışla kapattı.

Daha fazlasını okuyun: Silvergate Projenin Varlıklarını Alırken Diem Kapatmayı Onayladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.