Alt Coin

Analistlere Nazaran, Bu 10 Metaverse Coin 2022’de İsim Yapabilir!

2021’in son çeyreğinden bu yana metaverse ve metaverse coin projelerine olan ilgi epeyce büyük. Hatta bu altcoin’ler, muhakkak bir müddetliğine, piyasanın genelinden çok daha güzel hareket etti. Pekala, yükseliş 2022’de de devam edecek mi? CoinJournal analistlerine nazaran aşağıdaki 10 metaverse coin’inin yükselme potansiyeli var. Lakin, yazıya başlamadan evvel, bunların sırf analist iddiaları olduğunu ve her yatırımcının yatırım öncesi dikkatle araştırma yapmasını öneriyoruz.

Listenin başında, en bilindik 3 metaverse coin yer alıyor: MANA, SAND, AXS

Decentraland, bugün piyasada en çok benimsenen Metaverse kripto para ünitelerinden biri olarak ortaya çıktı. 2021’in sonlarında Decentraland, Metaverse’inde 2,4 milyon dolar kıymetinde bir sanal gayrimenkul satıldığında gündeme geldi. Decentraland ile ilgili en son haberler, bu Metaverse’de sanal bir mağaza açan Samsung’la ilgili oldu. Analistler, bu durumun benimsemeyi artırdığına dikkat çekiyor. Ayrıyeten DAO idaresine de dikkat çeken analistlere nazaran bunların toplamı MANA’daki potansiyele işaret ediyor.

The Sandbox (SAND) 2021’de adeta fırladı. Yıla kırmızıyla başlarken şu anda üst istikametli ivme kazanıyor. Analistlere nazaran şimdiye kadar, The Sandbox’ın muvaffakiyetinin büyük ve süratli büyüyen bir oyun ekosistemine yaklaşımıyla çok ilgisi var. Bu, eğlenmek ve oyun oynayarak geçimini sağlamak için P2E oyunu arayan oyuncuları kendine çekiyor. The Sandbox ekosisteminin ivmesini göz önüne alan analistlere nazaran bu durum SAND tokenını da üst taraflı etkileyebilir, zira ekosistemde süreç yapmak için SAND gerekiyor.

Axie Infinity (AXS) de, üsttekiler üzere, 2021’deki en uygun metaverse oyuncularındandı. Analistlere nazaran 2022’ye baktığımızda, AXS’in hala daha geniş kripto para ünitesi piyasasından çok büyük bir farkla daha uygun performans gösterebileceğine inanmak için birçok neden var. En tanınmış Metaverse kripto para ünitelerinden biri olduğu için, Metaverse coin’leri etrafındaki heyecan arttıkça yatırım açısından artış yaşamasının mümkün olduğu düşünülüyor

Analistler, düşük piyasa bedeline sahip coin’lerden umutlu

Coinjournal analistlerinin dikkat çektiği dördüncü altcoin, düşük piyasa bedeli olan RFOX oldu. Analistlere nazaran RFOX’un bir yatırım olarak mantıklı olmasının temel nedenleri vardır. Birçok Metaverse kripto para ünitesi oyun sanayisine odaklanırken, RFOX, Metaverse’de ticaret de dahil olmak üzere gerçek dünyanın bir kopyasını oluşturmak maksadıyla daha bütünsel bir yaklaşım getiriyor. Bunun, RFOX’a daha geniş bir benimseme kapsamı sağlayacağı düşünülüyor.

Analistlere nazaran RFOX üzere, Terra Virtua Kolect de (TVK) düşük piyasa pahası nedeniyle 2022’de patlayabilecek en düzgün 10 Metaverse kripto parası listesine giriyor. TVK’nın hala başlangıç kademesinde olduğunu belirtseler de büyümek için daha çok fazla alanı olduğunu savunuyorlar. Projenin Godzilla-v-Kong’dan Top Gun’a kadar çeşitli dijital koleksiyonlara sahip olduğuna dikkat çekiliyor.

Öte yandan Star Atlas DAO (POLIS) isimli proje de analistlerin radarında görünüyor. Atlas, yüzlerce yıl sonrasını hayal etmeyi seven oyuncular ve fütüristler için harika bir Metaverse’dir. Bugün piyasadaki öbür Metaverse projeleri üzere, NFT olarak satılabilen mükafatlar kazanma imkanı, POLIS’i oyuncular için çok cazibeli bir Metaverse platformu haline getiriyor. Analistler, bunun da düşük piyasa kıymetine dikkat çekiyor.

Yeni projeler de listede yer aldı

Analistler, son olarak, nispeten yeni projeler olan Defina Finance (FINA), Etherland (ELAND), DotMoovs (MOOV) ve MetaHero (HERO) yer alıyor. Defina, token geri alım programından ötürü analistlerin dikkatini çekmiş üzere görünüyor. Aralık 2021’de Defina, ikincil piyasadan tokenleri geri almak ve stake’leri ödüllendirmek için kullanılan bol ölçüde BNB bütçesi duyurdu. Öte yandan otomobillerden gayrimenkule kadar çabucak hemen her şeyin dijital olarak NFT’lere dönüştürülebileceği yesyeni bir dünyanın kilidini açabileceği için ELAND’e vurgu yapılıyor. Milyarlarca dolarlık futbol pazarını ele geçirmesi bakımından değişik bir Metaverse platformu olarak isimlendirilen DotMoovs ve ultra gerçekçi avatarlar yaratan bir teknoloji kullanımı nedeniyle çok süratli büyüyen HERO da analistlerin büyümesini beklediği coin’ler oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.