Bitcoin

Analistten Bitcoin, DOGE ve 8 Altcoin İçin Çarpıcı Tahminler!

Bitcoin ve birden fazla büyük altcoin, yaklaşan çok satım sıçramasının erken bir işareti olabilecek temel takviye düzeylerine düştü. Bitcoin ve bir çok altcoin 5 Ocak’ta keskin bir düşüş yaşadı. Temel sebep, Federal Rezerv‘in Aralık ayındaki FOMC toplantısında alınan ve üyelerin Fed’in faiz oranlarını erken yükseltmeye başladıktan sonra bilanço indiriminin başlamasını beklediğini gösteren tutanaklardı. Kriptokoin.com olarak analist Rakesh Upadhyay’ın BTC, DOGE ve 8 altcoin hakkındaki varsayımlarına bakacağız.

Bitcoin ve öbür coinler hakkında varsayımlar

BTC/USDT. Olumsuz hislere ek olarak, vatandaşların ağır protestolarının akabinde internetin kapatıldığı Kazakistan’daki dünyanın en büyük ikinci Bitcoin madencilik merkezinin kapatılması negatif faktörler olarak kripto çöküşünü hızlandırdı. Bu, Bitcoin ağının genel hash oranında saniyede 205.000 petahash’tan (PH/s) 177.330 PH/s’ye yaklaşık %13.4’lük bir düşüşe neden oldu. Bitcoin, ayıların fiyatı 45.456 dolardan güçlü takviyenin altına çekmesiyle 5 Ocak’ta aşağı taraflı çözüldü. Analiste nazaran, ayılar fiyatı 39.600 doların altında tutarsa, BTC/USDT çifti 30.000 dolara düşebilir. Tersine, fiyat 39.600 dolardan yükselirse, boğalar pariteyi tekrar 20 günlük üstel hareketli ortalamanın (EMA) (46.811 dolar) üzerine çıkarmaya çalışacak. Bu türlü bir hareket, düşüş trendinin sona erebileceğinin birinci göstergesi olacak.

ETH/USDT. Ether (ETH), 5 Ocak’ta 20 günlük EMA’dan (3.756 dolar) düştü ve 4 Aralık gün içi düşük düzeyi 3.503.68 doların altına düştü. Aşağı eğimli hareketli ortalamalar ve çok satım bölgesindeki RSI, ayıların hakim olduğunu gösteriyor. Ayılar fiyatı 3.250 doların altında tutarsa, düşüş kanalın dayanak sınırına kadar uzanabilir. Boğalar bu seviyeyi savunmaya çalışacak ve fiyatı kanalın direnç çizgisine itecek. Kanalın üzerinde bir kırılma ve kapanış, trendde bir değişikliği işaret edecektir.

BNB/USDT. Binance Coin (BNB), 5 Ocak’ta güçlü ruhsal dayanağın 500 doların altına düştü. Fiyat mevcut düzeyden sıçrarsa, BNB/USDT çifti, ayıların sert bir direnç oluşturması beklenen olduğu yerde 500 dolara yükselebilir. 435.30 dolarlık takviye yerini alırsa, parite düşüşünü 392.20 dolara ve daha sonra 320 dolara kadar uzatabilir. Fiyat, kanalın üzerinde kırılır ve devam ederse, bu olumsuz görüş reddedilecektir. Bu türlü bir hareket, 575 dolara mümkün bir hareket için kapıları açabilir.

SOL/USDT. Solana (SOL) 5 Ocak’ta 167.88 doların altına düştü ve 13 Aralık’ın gün içi en düşük düzeyi 148.04 dolara düştü. Bu düzey, boğalardan güçlü alımları çekebilir, lakin yardım rallisinin 20 günlük EMA’ya (170) yakın satışlarla karşı karşıya kalması beklenen. Bu, 116 doların altında bir kırılma mümkünlüğünü artırabilir. Bir sonraki durak, kanalın takviye sınırı olabilir. Alıcılar, düşüş trendinin sona erebileceğinin sinyalini vermek için çifti kanalın direnç çizgisinin üzerine itip sürdürmek zorunda kalacaklar.

Analistin Cardano için varsayımları

ADA/USDT. Cardano (ADA), 5 Ocak’ta 20 günlük EMA’dan (1,33 dolar) geri döndü ve güçlü takviyeye 1,18 dolara düştü. Boğalar bu seviyeyi muvaffakiyetle savundu fakat fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkaramadı. Ayılar fiyatı 1,18 doların altına çekerse, ADA/USDT çifti kritik dayanağa 1 dolardan düşebilir. Bu, dikkat edilmesi gereken değerli bir dayanak zira şayet kırılırsa satış ivmesi artabilir ve parite 0,68 dolara düşebilir. Tersine, boğalar fiyatı hareketli ortalamaların üzerine çıkarsa, parite kanalın direnç çizgisine yükselebilir. Kanalın üzerinde bir kırılma ve kapanış, trendde mümkün bir değişikliği işaret edecektir. Parite daha sonra 1.87 dolara yükselebilir.

XRP/USDT. Ripple (XRP), 5 Ocak’ta 0,75 dolarlık takviyenin altına düştü. Boğaların bu düşüşü satın aldığı görünüyor. Bununla birlikte, XRP/USDT çifti 8 Ocak’ta bir Doji şamdan deseni oluşturdu ve boğalar şu anda fiyatı 0,75 doların altına düşürmeye çalışıyor. Bu olursa, düşüş trendi devam edebilir ve parite 0,60 dolara düşebilir. Aşağı eğimli hareketli ortalamalar ve negatif bölgedeki RSI, ayıların hakim olduğunu gösteriyor. Bu varsayımın bilakis, fiyat mevcut düzeyin üzerine çıkarsa, boğalar pariteyi hareketli ortalamaların üzerine itmeye çalışacak. Başarılı olurlarsa, satış baskısının azaldığını gösterecektir. Parite daha sonra 1 dolara yükselebilir.

LUNA/USDT. Terra’nın LUNA tokeni, 5 Ocak’ta 20 günlük EMA’nın (81 dolar) altına düştü. Ayılar, fiyatı güçlü bir dayanak misyonu görebilecek 50 günlük SMA’ya (69 dolar) çekti. Fiyat mevcut düzeyden geri dönerse, boğalar LUNA/USDT çiftini azalan kanalın düşüş trendi çizgisine itmeye çalışacak. Kanalın üzerinde bir kırılma ve kapanma, düzeltmenin bitebileceğini gösterecektir. Boğalar daha sonra fiyatı 93.81 dolara itmeye çalışacak. Tersine, analiste nazaran, 50 günlük SMA’nın altında bir kırılma ve kapanış, satışları ağırlaştırabilir ve parite ruhsal takviyeye 50 dolara düşebilir.

DOT/USDT. Fiyat son birkaç gündür 22.66 ile 32.78 dolar ortasında dalgalanıyor. 20 günlük EMA (28 dolar) düşmeye başladı ve RSI negatif bölgeye düştü. Satıcılar fiyatı 22.66 doların altına düşürür ve sürdürürse, DOT/USDT çifti 16.81 dolara düşebilir. Bu varsayımın tersine, fiyat 22.66 dolardan yükselirse, boğalar pariteyi 32.78 dolara itmeye çalışacak. Bu düzeyin üzerinde bir kırılma ve kapanış, trendde muhtemel bir değişikliğe işaret edebilir. Analiste nazaran, parite evvel 40 dolara, sonra 44 dolara yükselebilir.

AVAX/USDT. AVAX, 5 Ocak’ta 98 dolar takviyesinin altına düştü ve 7 Ocak’ta simetrik üçgenin yükseliş çizgisine düştü. Boğalar bu seviyeyi savunmaya çalışacak ve fiyatı düşüş trendi çizgisine geri itecek. 20 günlük EMA (104 dolar) düştü ve RSI 38’in altında, bu da rallilerin satılabileceğini gösteriyor. Mevcut düzeyden sıçrama ya 98 dolardan ya da 20 günlük EMA’dan düşerse, üçgenin altında bir kırılma mümkünlüğü artar. AVAX/USDT çifti daha sonra boğaların düşüşü durdurmaya çalışacağı 75.50 dolarlık takviyeye düşebilir. Bu olumsuz görüş, fiyat yükselir ve üçgenin üzerine çıkarsa geçersiz olacaktır. Parite daha sonra 128 dolara yükselebilir.

DOGE/USDT. Dogecoin (DOGE), 5 Ocak’ta 0.15 dolar dayanağının altına düştü. Lakin, boğaların bu seviyeyi savunduğu görülüyor. Bunu 6 Ocak’ta boğalar ve ayılar ortasındaki kararsızlığı gösteren bir Doji şamdan deseni izledi. Ayılar 7 Ocak’ta meçhullüğü aşağı istikamette çözmeye çalıştı lakin boğalar pes etmeye yanaşmıyor. Bununla birlikte, alıcılar DOGE/USDT çiftini 20 günlük EMA’nın (0,17 dolar) üzerine süratle itmezse, kırılma ve 0,15 doların altında kapanma riski artar. Bu olursa, analiste nazaran, parite 0.13 dolara ve akabinde 0.10 dolara kayabilir. Alternatif olarak, boğalar fiyatı 20 günlük EMA’nın üzerine çıkarsa, alıcıların geri dönüş yapmaya çalıştığını gösterir. Parite daha sonra 0.19 dolara yükselebilir ve boğalar bu mahzuru aşarsa, ralli 0.22 dolara kadar uzayabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.