Bitcoin

Analistten Görülmemiş Altın Fiyatı İddiası: Bu Düzeyler Geliyor!

Piyasa teknik rehberlik platformu InTheMoneyStocks.com’un baş piyasa stratejisti Gareth Soloway, altının 2022’de hem Bitcoin’den hem de borsadan daha âlâ performans göstereceğini varsayım ediyor. Soloway, artan enflasyon sayıları ve faiz oranlarındaki potansiyel artış nedeniyle altın fiyatı için 3.000 dolarlık varsayım verdi. Kriptokoin.com olarak ayrıntıları aktarıyoruz…

Soloway, altın fiyatı için beklentilerini aktardı

Artan enflasyon ve faiz oranları nedeniyle altının ons fiyatında 3.000 dolarlık bir beklentide olduğunu söyleyen Soloway’e nazaran, enflasyon sayılarının, altının enflasyona karşı korunma statüsünü destekleyecek bir ortam olan yüzde 2 düzeyine geri dönmesi pek mümkün değil. Analist, aşağıdaki tabirleri kullanıyor:

Altın konusunda optimistim. Bence altın 2022’de en büyük performans sergileyecek ve bu hoş takoz formasyonunu tam burada, grafiklerde görebilirdiniz. İddiam, üst istikametli hareket edeceğiz ve en azından 2020’den itibaren en yüksek düzeylere hakikat bir hareket görebiliriz. Altın için potansiyel 3.000 dolarlık bir fiyat amacı bile olduğunu düşünüyorum. Sonuçta enflasyon sayılarına bakmak gerekiyor zira yüzde 2 düzeyine geri dönmüyor. Fed varlık alımını azaltsa da nihayetinde beşerler altına dönecek.

Soloway’in Bitcoin yorumları: Önümüzdeki üç hafta içinde 54.000 dolar

Altına meydan okuyan metaller hakkında Soloway, gümüş ve uranyum üzere kıymetli metallerin 2022’de ön plana çıkabileceğini belirtti. Birebir vakitte Soloway, Bitcoin’in 2021’de en büyük performans sergilemesine karşın, önümüzdeki altı ay içinde kripto para ünitesinin düşüş göstermesini beklediğini söyledi. Devam eden volatilite ile Soloway, Bitcoin’in önümüzdeki üç hafta içinde 54.000 doları aşmasını bekliyor. Farklı bir biçimde, tarihi fiyat hareketine dayanarak, Bitcoin’in tekrar kırılma yaşamadan evvel 2022’de yaklaşık 30.000 dolara, hatta 20.000 dolara düşebileceğini kaydetti.

Bu sırada Bitcoin, yüzde 0.7’lik bir düşüş ile 50.875 dolardan el değiştiriyor. Stratejist, pay piyasasının, artan faiz oranıyla birlikte tapering’i hızlandıran Federal Rezerv’in ana zayiatı olacağını belirtti. Bu durumda Soloway, Mart 2022’de sona ermesi beklenen tapering öncesinde önümüzdeki altı ay içinde borsanın düşüş eğiliminde olacağına inanıyor. Birebir vakitte Soloway, koronavirüs pandemisinin ortasında Mart 2020’de yaşanana benzeri mümkün bir ani çöküş olabileceğini kaydetti. Fakat, tapering devam ederken, yatırımcıların Federal Rezerv’den takviye almaya alışkın olması nedeniyle piyasanın nasıl reaksiyon vereceğini görmenin enteresan olacağını belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen siteye erişebilmek için reklam engelleyici kapatın.